reklama

Liberec před boji o Evropskou ligu opouštějí dva hráči

Isaac Sackey hrál v Liberci od roku 2012 Isaac Sackey hrál v Liberci od roku 2012 autor: Vojtěch Marek
Liberec před bojem o základní skupinu Evropské Ligy opouštějí dva fotbalisté. Ghanský záložník Isaac Sackey oznámil vedení Liberce, že chce odejít za každou cenu. Další středopolař Michal Obročník odchází na půlroční hostování do slovenských Zlatých Moravců.

Liberec - Fotbalisty Liberce opouští ghanský záložník Isaac Sackey, který má namířeno do Turecka. Za Slovan nebude na podzim hrát ani slovenský středopolař Michal Obročník, jenž odešel na půlroční hostování do Zlatých Moravců. Naopak čtyřletou smlouvu podepsal na severu Čech mladý ruský záložník Ilja Kubyškin.

Trpišovský: Nemůžeme spoléhat, že proti Admiře nedostaneme žádný gól, musíme hrát na vítězství Trpišovský: Nemůžeme spoléhat, že proti Admiře nedostaneme žádný gól, musíme hrát na vítězství Čtěte zde

Dvaadvacetiletý Sackey byl v Liberci od roku 2012 a dvakrát si s ním zahrál základní skupinu Evropské ligy. Nyní dostal nabídku z tureckého Alanyasporu, a pokud projde zdravotními testy, přestoupí.

Sackey chtěl odejít za každou cenu

"Isaac dostal nabídku z Turecka. Přišel za námi a projevil zájem odejít za každou cenu. Dohodli jsme se tedy, že ho uvolníme. Řekl nám, že nechce ve Slovanu pokračovat," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

Obročník se jde rozehrát na hostování

O tři roky staršího Obročníka zbrzdilo v kariéře vážné zranění. "Michal projevil zájem se rozehrát na hostování. Což si myslím, že je rozumný krok. Je to hráč, se kterým počítáme, pustili jsme ho na hostování do konce kalendářního roku," řekl trenér Slovanu Jindřich Trpišovský.

Naopak Slovan posílil dvacetiletý defenzivní záložník Kubyškin, který přestoupil z Petrohradu. "O jeho příchodu jsme jednali delší dobu. Je to talentovaný dvacetiletý hráč a jsem upřímně rád, že se nám podařilo jeho přestup dotáhnout. Navíc podepsal čtyřletou smlouvu, což je vynikající pro budoucnost," pochvaloval si Nezmar.

reklama