Sparta porazila Bohemians 2:0. Liberec se v lize trápí, Karviná naopak připsala první výhru

V Ďolíčku hořela světlice a dvakrát obrana  Klokanů. Malé derby ovládla Sparta
Dvakrát ale "ohniví muži" z Letné dostali míč až za záda domácího gólmana a z Ďolíčku si vezou tři body za výhru 2:0.
Hymnu před zápase zapěla populární zpěvačka Tonya Graves...
.. a fanoušci Bohemians na svém transparentu ukázali, jak by podle jejich představ měli sparťané dopadnout.
Na druhé straně sparťanští fanoušci naházeli na hřiště světlice a pokřikem "My chceme Spartu" dávali najevo nespokojenost s výkony na začátku sezony.
13. 8. 2016 19:31
Fotbalisté Sparty zvítězili na půdě Bohemians 2:0 góly Juliše a Dočkala a dotáhli se bodově na Plzeň. Liberec se naopak po dnešní prohře 1:2 ve Zlíně krčí na dně tabulky s jedinou remízou. Z prvních třech bodů v nejvyšší soutěži se radují fotbalisté Karviné, kteří překvapili Mladou Boleslav.

Zlín - Fotbalisté Liberce se ani ve třetím kole první ligy nedočkali vítězství a na kontě mají jediný bod. Dnes prohráli 1:2 ve Zlíně, který naopak v úvodu nové sezony ještě neprohrál. Domácí poslal do vedení Jakub Jugas, za Slovan sice v závěru poločasu vyrovnal Daniel Bartl, o výhře Fastavu ale po přestávce rozhodl Tomáš Hájek.

"Jsem zklamaný výsledkem, protože si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Odehráli jsme zatím asi nejlepší zápas," řekl trenér Slovanu Jindřich Trpišovský. "Nezvládli jsme ale triviální situace, nevyužili šance a neuhlídali hráče při rohu," dodal kouč, jehož tým čeká příští týden úvodní duel play off Evropské ligy Larnacou.

Oba celky vstoupily do zápasu velmi opatrně a na první šanci se dlouho čekalo. Zlín zahrozil ze standardní situace, kdy se o moment překvapení snažil Matějov, leč neúspěšně. Vzruch vzbudilo až zakončení Poznara v pokutovém území, které srazila obrana Liberce na roh.

Ve 28. minutě se domácí dočkali, když Jugas hlavičkou na vzdálenější tyč překonal brankáře Dúbravku. Liberecká snaha o srovnání nenesla ovoce a znovu bylo horko před Dúbravkou, jenž nezkrotil vysoký míč, který se snažil do branky natlačit Holík s Poznarem a z dorážky poté neuspěl ani Hájek.

Dostál poprvé zasahoval, až když se před brankou zjevil osamocený Navrátil a velkou šanci chytil úspěšně. Po faulu Hájka Liberečtí rozehrávali standardní situaci. Z nebezpečné pozice se do míče ve 40. minutě opřel Daniel Bartl a parádním zakončením ještě orazítkoval břevno, aby do poločasu srovnal na 1:1.

Na začátku druhé poloviny rozehrávali hosté standardní situaci z podobné pozice, ale Kubyškinova střela narazila do zdi. Z rychlé akce se neprosadil ani Baroš a hlavička Coufala byla rovněž nepřesná. Zlín začal hrozit z protiútoků, Poznar se ale k zakončení neprotlačil, ale Jordan vybojoval rohový kop.

Ze standardní situace Zlín znovu udeřil. Centr Matějova tentokrát našel hlavu Hájka, který v 70. minutě vrátil domácím vedení. Uklidnění pro Zlín mohl vystřelit Jordan, ale v úniku si ukopl míč. Poté vystrašil Dúbravku Diop, jenž pálil vedle. Po nevyužitých příležitostech Zlína měl na kopačce srovnání Sýkora, ale Jugas míč vyhlavičkoval z brankové čáry.

"V závěru to bylo hodně hektické, výhra s Libercem vždy potěší, i když je to náš pohárový zástupce," řekl trenér Zlína Páník. "Začíná nám to tam ze standardních situací padat, protože tomu věnujeme hodně prostoru a konečně se to zúročuje. Nepřeceňuji, že jsme získali sedm bodů ze tří zápasů," dodal.

Fanoušci "chtěli Spartu", ta vyhrála 2:0

V pražském derby na hřišti Bohemians 1905 vyhráli fotbalisté Sparty 2:0. Utkání začalo pyrotechnickou show sparťanských fanoušků, kteří na hřiště naházeli světlice a pokřikem "My chceme Spartu" dávali najevo nespokojenost s výkony na začátku sezony. Hráče letenského týmu to nabudilo a od začátku byli lepším týmem.

Za třemi body nasměroval Letenské dorážkou Lukáš Juliš, ještě do poločasu pak zvýšil Bořek Dočkal. Sparta si tak po předchozí ztrátě v Teplicích zvedla náladu před startem 4. předkola Evropské ligy. Bohemians naopak nenavázali na remízu z Plzně a na výhru nad Spartou čekají už od roku 2001.

V sestavě Sparty se poprvé objevila posila Holzer, který byl na levé straně hodně vidět. Zásoboval spoluhráče centry a po jeho akci v 60. minutě nadějně vypálil Dočkal, jeho ránu pod břevno ale gólman vyškrábl.

Kalvoda začal v Boleslavi prohrou

Trenér Leoš Kalvoda vsadil při své premiéře na lavičce Mladé Boleslavi na stejnou sestavu jako jeho předchůdce Karel Jarolím. Na favorita si však překvapivě vyšlápl nováček z Karviné.

Výhru 2:1 si Karvinští zajistil obratem během jediné minuty druhé půle. Na gól Jakuba Rady z první půle totiž slepenými brankami odpověděli Marek Janečka a Jan Šisler. Karviná se tak dočkala své první výhry v nejvyšší soutěži, Mladá Boleslav naopak doma padla téměř přesně po roce, když naposledy na jejich hřišti uspěla Sparta 14. srpna 2015. Od té doby prohráli jen tři zápasy na půdě soupeřů.

"Utkání se mi hodnotí dost těžko. Byl to můj první zápas na lavičce Mladé Boleslavi a navíc skončil takovým výsledkem. Karviná si za celé utkání vypracovala tři šance a dvě z nich proměnila, což je pro nás těžké, ale fotbalový život je takový," litoval Kalvoda.

Jablonec už není stoprocentní, Wágner zahodil penaltu

Po dvou výhrách fotbalisté Jablonce pouze remizovali se Slováckem 2:2. V šesté minutě otevřel skóre domácí Tomáš Wágner, ale hned za třináct minut srovnal Tomáš Rada a v 77. minutě otočil stav střídající Marek Havlík. V 83. minutě rozhodl o dělbě bodů další střídající hráč Ondřej Mihálik.

Triumf mohl Jablonci zajistit tři minuty před koncem Wágner, ale přísně nařízenou penaltu nedal. Severočeši jsou v nekompletní tabulce na druhém místě o skóre za vedoucí Plzní, tým z Uherského Hradiště má na kontě dvě remízy a figuruje na desáté příčce.

"Celkově nám chyběla lehkost a sebevědomí. Kluci se ale nevzdali a tou jednoduchostí jsme dotlačili zápas do remízy 2:2. Kdybychom dali i penaltu, mohli jsme i slavit, v tom je ten fotbal krásný. Každopádně remíza je podle mě zasloužená," prohlásil trenér Jablonce Zdenko Frťala.

Skóre 1:0 vyneslo Teplicím celkem pět bodů

Navzdory výrazné územní převaze ve druhém poločase remizovalo Brno s Teplicemi 0:0. Severočeši zůstali po třech kolech bez porážky a navíc stále nedostali gól a na jednu vstřelenou branku si připsali už pátý bod. Naopak trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec v novém působišti stále čeká na první vítězství.

Záměr držet míč a kombinační hrou si vypracovat střelecké příležitosti se Brňanům v prvním poločase vůbec nedařil. Jejich snaha kromě nepřesných přihrávek narážela na sevřenou obranu soupeře. Teplická taktika byla postavena kromě dokonalé defenzívy na rychlých křídelních brejcích.

Hra po přestávce dostala oproti nudnému prvnímu poločasu spád, neboť Severočeši po získání míče přecházeli do rychlých protiútoků, kterým chyběla přesnost. Gólově se ani jeden tým ale neprosadil a Teplice si po domácí bezbrankové remíze se Spartou připsaly další cenný bod.

Výsledky 3. kola ePojisteni.cz ligy

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky: 18. Juliš, 31. Dočkal. Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Wilczek. Bez ŽK. Diváci: 5000.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Gajič, Havel - Švec (46. Šmíd), Hubínek - Čížek, Jirásek, Jeslínek (78. Mikuš) - Kuchta (63. Luts). Trenér: Koubek.

Sparta: Koubek - Mazuch (83. Holek), Kadlec, Costa - Zahustel, Dočkal, Vácha, Mareček, Holzer (85. Frýdek) - Šural, Juliš (67. Lafata). Trenér: Ščasný.

Fastav Zlín - Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 28. Jugas, 70. Hájek - 40. Bartl. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pochylý. ŽK: Hájek, Živulič, Jugas - Komličenko, Coufal, Kubyškin. Diváci: 4832.

Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matějov - Vukadinovič, Hnaníček (86. Janíček), Živulič, Štípek (67. Jordan) - Holík (77. Diop), Poznar. Trenér: Páník.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Sýkora, Pokorný - Bartl, Breite (64. Folprecht), Navrátil, Kubyškin (77. Súkenník), Komličenko - Baroš (75. Hadaščok). Trenér: Trpišovský.

FK Mladá Boleslav - Karviná 1:2 (1:0)

Branky: 43. Rada - 58. Janečka, 59. Šisler. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Mokrusch. ŽK: Magera, Rada - Jurčo, Eismann. Diváci: 3677.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (81. Takács), Kúdela, Hůlka, Fleišman - Jánoš, Rada - Vukadinovič (71. Klobása), Magera, Kalabiška (65. Přikryl) - Chramosta. Trenér: Kalvoda.

Karviná: Laštůvka - Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler (89. Panák) - Voltr, Moravec (46. Holík), Budínský (84. Košťál), Zelený - Jurčo. Trenér: Weber.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)

Branky: 6. Wágner, 83. Mihálik - 19. Rada, 77. Havlík. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Koval. ŽK: Nový, Hübschman - Šumulikoski, Civič. Diváci: 2386.

Jablonec: Hrubý - Nový, Pernica, Kouřil, Hybš - Trávník (79. Mihálik), V. Kubista, Hübschman, Jiráček (66. Bazal) - Mehanovič (53. Pospíšil), Wágner. Trenér: Frťala.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček (73. Zajíc) - Diviš (90. Biolek), Ťok (66. Havlík), Civič - Kerbr. Trenér: Levý.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Franěk - Kotík, Boček. ŽK: Buchta, Řezníček (oba Brno). Diváci: 4220.

Brno: Melichárek - Hyčka, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Buchta - Litsingi, Škoda (87. Šural), Lacko, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma - Hora (90. Dressler), Hrubý, Ljevakovič, Vachoušek (59. Kodeš), Fillo - Potočný (72. Vaněček). Trenér: Šmejkal.