Liberec uniká ze dna, porazil Olomouc. Slovácko spasil v nastavení Cicilia

23. 10. 2021 18:02
V sobotních zápasech Fortuna:Ligy porazil Liberec 2:0 Olomouc, Slovácko rozhodlo zápas proti Bohemians až v nastavení a vyhrálo pátý ligový duel po sobě. V duelu mezi Pardubicemi a Zlínem branka nepadla.
Júsuf Hilál proměnil penaltu a Liberec si poradil s Olomoucí.
Júsuf Hilál proměnil penaltu a Liberec si poradil s Olomoucí. | Foto: ČTK

Fotbalisté Liberce ve 12. kole první ligy zvítězili nad Olomoucí 2:0. Domácí poslal v 15. minutě do vedení premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Christian Frýdek a po pauze přidal pojistku z penalty Júsuf Hilál.

Slovan bodoval po dvou porážkách a posunul se na 12. místo neúplné tabulky. Sigma venku v lize podruhé za sebou prohrála 0:2 a může přijít o šestou příčku. Hanáci mají k dobru středeční dohrávku na Slavii.

Slovácko porazilo Bohemians 1905 1:0. O páté výhře týmu z Uherského Hradiště za sebou rozhodl ve třetí minutě nastavení střídající Rigino Cicilia. Slovácko v této sezoně nejvyšší soutěže doma i pošesté zvítězilo a v neúplné tabulce poskočilo na druhé místo.

"Klokani" prohráli čtvrtý z posledních pěti ligových duelů a jsou desátí.

Pardubice remizovaly 0:0 se Zlínem. Východočeši, kteří hrajou domácí zápasy v pražském Ďolíčku, nezvítězili v nejvyšší soutěži posedmé za sebou a jsou na 14. místě. Hostující "Ševci" po sérii pěti porážek získali alespoň bod a v neúplné tabulce jsou třináctí. Pardubický Cadu v 54. minutě neproměnil penaltu.

12. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 15. Frýdek, 58. Hilál z pen. Rozhodčí: Batík - Leška, Podaný - Štěrba (video). ŽK: Koscelník - Jemelka. Diváci: 2295.

Liberec: Knobloch - Fukala, Chaluš, Plechatý, Mikula - Gebre Selassie, Havelka (80. Purzitidis) - Koscelník (80. Rondič), Frýdek (66. Stoch), Jan Matoušek (66. Tupta) - Hilál (69. Rabušic). Trenér: Kozel.

Olomouc: Macík - Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý - Breite, González - Zahradníček (64. Šíp), Růsek (72. Jakub Matoušek), Hála (64. Daněk) - Zifčák. Trenér: Jílek.

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 90.+3. Cicilia. Rozhodčí: Černý - Antoníček, Mikeska - Ondráš (video). ŽK: Havlík - Bačkovský. Diváci: 4203.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Sadílek, Havlík - Petržela (80. Šašinka), Kohút (63. Cicilia), Navrátil (63. Holzer) - Jurečka. Trenér: Svědík.

Bohemians: Bačkovský - Bederka, Krch, Vondra - Dostál, Ljovin, Jindřišek, Hronek (82. Vacek), Fulnek - Puškáč (73. Koubek), Novák (68. Keita). Trenér: Klusáček.

FK Pardubice - Fastav Zlín 0:0

Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Ratajová - Orel (video). ŽK: Kostka, Čelůstka - Poznar. Diváci: 582.

Pardubice: Boháč - Kostka, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek, Tischler (38. Červ) - Chytil, Šimek (67. Beran), Cadu (86. I Sang-hjok) - Černý (67. Huf). Trenér: Novotný.

Zlín: Rakovan - Vraštil, Hlinka (88. Janetzký), Procházka, Matejov - Conde - Fillo (88. Tkáč), Hrubý (63. Dramé), Fantiš (78. Reiter), Čanturišvili (79. Cedidla) - Poznar. Trenér: Kalivoda.