Příbram poprvé v sezoně vyhrála, Bílek při premiéře v Jihlavě získal bod

Aktualizováno 17. 9. 2016 18:01
Fotbalová Dukla se raduje z druhé výhry v sezoně. Na Julisce porazila pod vedením nového kouče Jaroslava Hynka Bohemians 4:1. Klokani hráli po vyloučení Milana Havla celý druhý poločas o deseti a v oslabení třikrát inkasovali. Z první výhry v sezoně se raduje Příbram, která porazila Teplice 3:2, z výhry se raduje i Mladá Boleslav, která porazila Slovácko 3:0. Brno se rozešlo v duelu s Hradcem Králové remízou 1:1 stejně jako Jihlava s Jabloncem.
Michal Bílek při své premiéře v Jihlavě
Michal Bílek při své premiéře v Jihlavě | Foto: ČTK

Praha - První výhry v sezoně se v 7. ligovém kole dočkala Příbram, která porazila Teplice 3:2, ač ještě pět minut před koncem zápasu prohrávala. Dotáhli se  tak bodově na předposlední Jihlavu, která večer uhrála poprvé pod vedením Michala Bílka s Jabloncem remízu 1:1. .

Naopak na druhou příčku se díky vítězství 3:0 nad Slováckem alespoň dočasně vyhoupla Mladá Boleslav, fotbalisté Dukly zdolali v malém pražském derby Bohemians 1905 4:1. Brno s Hradcem Králové v sobotu remizovaly 1:1.

Příbram rekord Bohdanče nepřekonala

Příbramští fotbalisté se až v sedmém ligovém kole dočkali první vstřelené branky. V domácím utkání s Teplicemi dali hned tři a přestože dvakrát prohrávali, nakonec si připsali první výhru v sezoně.

Vítězný gól na 3:2 vstřelil ve druhé minutě nastavení Mahmutovič. Hosté dvakrát vedli zásluhou Vaněčka, o vyrovnání se postarali Majtán a Brandtner. Negativní rekord šesti prohraných zápasů v úvodu sezony, který drží Lázně Bohdaneč z roku 1997, tak zůstal nepřekonán.

"Vítězství je pro nás hodně důležité. Kdybychom měli dneska znova prohrát, tak by ta situace byla hodně kritická. I když kritická je pořád," prohlásil po zápase kouč Příbrami Petr Rada.

Jihlava pod Bílkem bodovala

V prvním utkání pod vedením nového exreprezentačního kouče Michala Bílka remizovali doma s Jabloncem 1:1 fotbalisté Jihlavy, a ukončili tak sérii tří porážek za sebou.

Severočeši vedli po brance Martina Kouřila, Vysočina však po přestávce vyrovnala zásluhou Michala Rabušice.

"V situaci v které se nacházíme, tak jsme potřebovali tři body, které nemáme a jsme trošku zklamaní. Na začátku utkání jsme nastřelili tyč, měli další šance, ale bohužel jsme je neproměnili," uvedl po zápase Bílek. "Pauza - moje trenérská byla opravdu dlouhá, téměř tříletá. Jsem rád, že jsem do toho už naskočil a těším se na další zápasy."

Jihlava tak dokázala po třech zápasech bodovat, naopak Jablonec si prodloužil sérii bez vítězství na pět zápasů.

Klokany potopilo vyloučení Havla

Bohemians vedli nad Duklou od 12. minuty po trefě Dominika Maška, ve 24. minutě ale vlastním gólem nechtěně srovnal Martin Dostál a po pauze domácí využili vyloučení Milana Havla ze závěru první půle.

V 66. minutě obrátil stav Jakub Považanec a poté přidali branky ještě Ondřej Kušnír a Néstor. Dukla porazila "Klokany" v lize poprvé po šesti zápasech a po čtyřech kolech se dočkala vítězství. Naopak Bohemians nebodovali po předchozích dvou výhrách.

"Kdybych to měl zhodnotit dvěma slovy, tak řeknu krásně splněno. Obrovská spokojenost. Pro nás bylo důležité, abychom se odrazili do podzimu a mohli pracovat více v klidu. Bodů jsme měli málo. Že jsme vyhráli doma při mé premiéře, to je krásné," uvedl po utkání nový hlavní kouč Dukly Jaroslav Hynek.

Brno remízovým králem

Brněnští fotbalisté remízovali v sedmém kole na domácím trávníku s Hradcem Králové 1:1. V zápase dvou rozdílných poločasů padaly góly až v posledních deseti minutách.

Brno posunul do vedení v 80. minutě Michal Škoda, bod zajistil Hradci dvě minuty před koncem Marek Plašil. Brňané si připsali už čtvrtou remízu, hosté po úvodní výhře na Bohemians získali další bod venku.

"Výsledek jsme si představovali jinak. Za první půli jsme si vítězství nezasloužil," uvedl po utkání kouč Zbrojovky Svatopluk Habanec. "Bohužel nám chybí zraněné posily. Litsingi hraje s prasklým meniskem a může podat padesáti procentní výkon. Štohanzl si bude ještě doléčovat svalové zranění. Není důvod brečet, musíme se odrazit od obranné hry."

Boleslav už je druhá

Mladé Boleslavi porazila v sobotu Slovácko 3:0 a s šestnácti body se minimálně do pondělí dotáhli na vedoucí Zlín. Na výhře středočeského celku se dvěma góly podílel nový nejlepší střelec ligy Jan Chramosta, třetí branku přidal Golgol Mebrahtu.

Slovácko si tak připsalo třetí porážku za sebou, naopak Boleslav už čtyři duely za sebou neprohrála a dotáhla se na Zlín, který v pondělí čeká duel s třetí Spartou.

"Chtěli jsme zde konečně zlomit sérii, kdy sem Slovácko přijelo, odevzdalo body a jelo domů. Ovšem bohužel se nám to opět nepodařilo," smutnil po utkání Stanislav Levý.

7. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 4:1 (1:1)

Branky: 24. vlastní Dostál, 66. Považanec, 80. Kušnír, 90. Néstor - 12. Mašek. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hájek. ŽK: Juroška, Kušnír - Luts, Jirásek. ČK: 44. Havel (Bohemians). Diváci: 3147.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Preisler - Hanousek, Považanec (87. Vopat), Tetour - Juroška (59. Néstor), Olayinka, Čajič (73. Miloševič). Trenér: Hynek.

Bohemians: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Hašek, Mašek (67. Jindřišek), Hubínek, Jirásek, Luts (88. Berger) - Holenda (75. Jeslínek). Trenér: Koubek.

Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branka: 80. Škoda - 88. Plašil. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Řezníček - Žondra, Janoušek. Diváci: 3821.

Brno: Melichárek - Šural (67. Pašek), Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Polák, Sedlák - Hyčka, Škoda, Vávra (46. Litsingi, 85. R. Buchta) - Řezníček. Trenér: Habanec.

Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra (85. Krátký) - Janoušek, Trubač (85. Zorvan) - Martan (75. Černý), Pázler, Malinský - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.

1. FK Příbram - FK Teplice 3:2 (1:1)

Branky: 34. Majtán, 85. Brandtner, 90.+2 Mahmutovič - 14. a 73. Vaněček. Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Peřina. ŽK: Trapp, Jiránek, Majtán - Krob, Fillo.

Příbram: Hruška - Ferrara (46. Laňka), Jiránek, Tregler, Krameš - Pilík, Pecháček (84. Brandtner), Rezek, Borek (78. Mahmutovič), Trapp - Majtán. Trenér: Rada

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob - Hora, Ljevakovič, Kučera, Fillo, Nivaldo (61. Vachoušek) - Vaněček (86. Potočný). Trenér: Šmejkal.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Branky: 15. a 49. Chramosta, 61. Mebrahtu. Rozhodčí: Královec - Pospíšil, Vitner. ŽK: Mareš (Boleslav). Diváci: 2877.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Hůlka, Da Silva (73. Valenta), Fleišman - Kúdela, Fabián - Mareš, Chramosta (70. Magera), Přikryl (81. Klobása) - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

Slovácko: Heča - Civič, Rada, Šumulikoski (83. Hofmann), Diviš - Zajíc (53. Tetteh), Kerbr (53. Havlík), Košút, Reinberk - Koné, Daníček. Trenér: Levý.

Vysočina Jihlava - FK Jablonec 1:1 (0:1)

Branky: 74. Rabušic - 22. Kouřil. Rozhodčí: Julínek - Paták, Pelikán. ŽK: Urblík - Doležal, Hübschmann, Jiráček. Diváci: 2338.

Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn - Urblík, Zoubele - Vaculík (83. Batioja), Hronek (46. Dvořák), Ikaunieks (61. Urdinov) - Rabušic. Trenér: Bílek.

Jablonec: Hrubý - Nový, Kouřil, Pernica (45. Končal), Hybš - Jiráček, Hübschman - Mihálik (71. Masopust), Trávník, Tecl - Doležal (83. Wágner). Trenér: Frťala.