reklama

Lístek za 500 korun? Fanoušci Slavie se bouří, duel v Boleslavi hodlají bojkotovat

Fanoušci Slavie Fanoušci Slavie autor: Milan Kammermayer
Na venkovní zápasy jich před covidem jezdily stovky, do blízké Mladé Boleslavi hodně přes tisíc. Na sobotním zápase fotbalové Fortuna:Ligy mezi Mladou Boleslaví a Slavií ovšem příznivců červenobílých nebude tolik jako obvykle: fanouškovské organizace vyhlásily bojkot duelu kvůli cenám vstupenek, které středočeský klub nastavil na 500 korun.

K bojkotu vyhlášenému Tribunou Sever se připojily i další organizace, Odbor přátel a Fanklub SK Slavia Praha.

"Je pro nás nepřípustné, aby lístek stál 500 Kč, násobně víc než na ostatních stadionech či v předešlých letech v Mladé Boleslavi, aniž by došlo ke zkvalitnění zázemí a servisu pro hostující fanoušky," uvedli ve výzvě zástupci Tribuny Sever.

"Způsob prodeje je velmi nestandardní a taktéž cena lístků je zarážející až alarmující a neodpovídá obvyklé ceně lístků ve Fortuna:Lize," připojil se Fanklub, který zároveň oznámil zrušení pořádaného výjezdu.

Pro srovnání - příznivci Slavie za zápas v Mladé Boleslavi zaplatí více než na domácí duel předkola Ligy mistrů s Ferencvárosem, kdy se nejdražší vstupenky v sektoru Tribuny sever prodávaly o třicet korun levněji. V minulé sezoně stál lístek na zápas Mladé Boleslavi se Slavií 380 korun.

"Cenu vstupenek určuje vedení klubu podle atraktivity soupeře," říká manažer komunikace středočeského klubu Jiří Koros s tím, že klub může do volného prodeje uvolnit jen nízký počet lístků.

"Kapacita stadionu je 5000 návštěvníků, přibližně polovinu z toho zabírají prodané permanentní vstupenky, na tato místa prodávat vstupenky nemůžeme," vysvětluje.

Další lístky využijí partneři klubu, 100 kusů dostanou k dispozici hráči Slavie, dvojnásobný počet domácí fotbalisté. "Fanouškům Slavie jsme nabídli 600 vstupenek. Do samotného prodeje šlo tedy necelých 1000 lístků, o které je v předprodeji velký zájem a prodávají se," dodává Koros.

reklama