reklama

Mezi fotbalisty Karviné řádí koronavirus, žádají o odklad derby s Baníkem Ostrava

Fotbalisté Karviné Fotbalisté Karviné autor: MFK Karviná
Fotbalisté Karviné, v jejichž kádru i realizačním týmu řádí koronavirus, zažádali o odložení sobotního ligového duelu s Baníkem Ostrava, jejich soupeř se však zatím nevyslovil.

"Stále čekáme na vyjádření hygieny. Moravskoslezský kraj na tom není dobře, jsou úplně vytížení. Čekáme tedy na jejich stanovisko, které potom musíme doručit na Ligovou fotbalovou asociaci. Momentálně ale žádný papír nemáme," řekl tiskový mluvčí klubu Adam Januszek.

Potvrdil, že mezi pozitivními jsou i hráči, konkrétní počet nakažených však zveřejnit nechtěl. Podle serveru isport.cz jich je čtrnáct. Pozitivní test na koronavirus má nově i sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk, který v minulém ligovém utkání nahradil v Olomouci na lavičce trenéra Bohumila Páníka. Právě ten měl pozitivní test na koronavirus jako jeden z prvních a musel zápas v Olomouci vynechat.

"V realizačním týmu jsou kromě kustoda a maséra všichni nemocní," doplnil Januszek.

Karviná jako jediný tým dosud v ligové sezoně nevyhrála a nachází se s čtyřmi body na posledním 16. místě. Na neuspokojivé výsledky doplatil trenér Jozef Weber, který byl na začátku října odvolán a na jehož místo přišel právě Páník.

Vedle duelu s Baníkem Ostrava by se měla Karviná utkat příští týden také v domácím poháru se Slováckem (27. října) a následně v lize na hřišti Bohemians 1905 (30. října).

reklama