Mladá Boleslav remizovala s Olomoucí, nevyhrála už devět kol

2. 2. 2021 17:08
Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v dohrávce 17. kola první ligy s Olomoucí 1:1. Středočeši čekají na výhru v nejvyšší soutěži už devět zápasů a zůstali na první sestupové pozici.
Olomouc trefila bod v Mladé Boleslavi až v závěru
Olomouc trefila bod v Mladé Boleslavi až v závěru | Foto: ČTK

Domácí vedli od 16. minuty zásluhou Tomáše Ladry. Vzápětí olomoucký záložník David Houska neproměnil penaltu. V 82. minutě se ale jeho spoluhráč Pablo González z dalšího pokutového kopu nemýlil. Sigma se posunula na šesté místo. Duel se měl původně odehrát v pátek, kvůli zasněženému hřišti ale musel být odložen.

Hosté začali aktivně a v šesté minutě Hála vyslal přízemní střelu na Diviše. Vzápětí domácí kapitán Matějovský fauloval Housku a dostal žlutou kartu. Hrozilo mu i vyloučení, jelikož sudí Denev si šel situaci prohlédnout na videu, zůstal ale u původního verdiktu.

Hanáci pokračovali v neproměňování šancí. Gonzáleze nejprve vychytal Diviš a Nešpor z dorážky zamířil vedle. Poté Nešpor před brankou nedosáhl na Gonzálezovu přihrávku.

Do vedení tak šli paradoxně domácí v 16. minutě. Škoda se zbavil Poulola a přihrál Ladrovi, který překonal vyběhnutého Mandouse.

O necelé dvě minuty později domácí stoper Šimek strčil ve vápně do Gonzáleze a Hanáci dostali možnost vyrovnat z pokutového kopu. Jenže Houskovu střelu Diviš vyrazil. Ve zbytku úvodního dějství příležitostí ubylo.

Do druhého poločasu naskočil do hry poprvé za Středočechy záložník Zmrhal, který v pondělí přišel na hostování z druholigové italské Brescie. Jeho spoluhráč Malinský napálil z úhlu tyč. Na druhé straně Křapka hlavou "namazal" míč Hálovi, který ale z šestnáctky přestřelil.

V 72. minutě střídající Drchal nahrál před branku a olomoucký kapitán Hubník si dal málem vlastní gól. Mandous ale balon vykopl.

O devět minut později Janošek stáhl za dres Chytila a rozhodčí Denev odpískal druhou penaltu pro Olomouc. Tentokrát se jí ujal González, který poslal Diviše na druhou stranu a vyrovnal.

Mladá Boleslav doma v lize nezvítězila popáté za sebou. Trenér Karel Jarolím po návratu na střídačku Středočechů nevyhrál ani v sedmém ligovém duelu. Sigma venku v soutěži naplno nebodovala pošesté v řadě a s osmi nerozhodnými výsledky je "remízovým králem" ligy.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

Branky: 16. Ladra - 82. González z pen. Rozhodčí: Denev - Hájek, Dohnálek - Franěk (video). ŽK: Matějovský, Šimek, Křapka, Dancák, Janošek - Hála, Nešpor, Poulolo. Bez diváků.

M. Boleslav: Diviš - Douděra, Šimek, Křapka, Mazáň (46. Zmrhal) - Dancák, Matějovský (72. Janošek) - Malinský (84. Budínský), Ladra, Preisler (60. Jakub Klíma) - Škoda (71. Drchal). Trenér: Jarolím.

Olomouc: Mandous - Sladký (74. Chytil), Hubník, Poulolo, Vepřek - González (90.+1 Štěrba), Greššák, Houska (46. Zahradníček), Daněk (90.+2 Zmrzlý), Hála (74. Yunis) - Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.