reklama

Na ligu bude moci více diváků, povolená kapacita stoupla na 20 procent

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Dalibor Sosna
Na zápasy první a druhé fotbalové ligy bude moci od víkendového předposledního kola této sezony více diváků.

Kluby mohou nově zaplnit kapacitu hlediště až z 20 procent místo dosavadních 10. Divákům se navíc prodloužila lhůta na negativní test na koronavirus, a to z 48 na 72 hodin. Některé kluby o tom informovaly na svých webech a ČTK to potvrdil Štěpán Hanuš, mluvčí Ligové fotbalové asociace, která řídí profesionální soutěže.

"Na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví je možné od nadcházejícího víkendu na ligovém stadionu obsadit až 20 procent kapacity. Návštěvníci se musejí prokázat testem z certifikovaných laboratoří ne starším než 72 hodin. Jinak všechny podmínky zůstávají ve stejné podobě jako v předchozích kolech a kluby v tomto duchu se svými partnery a permanentkáři již komunikují," uvedl Hanuš.

Diváci nadále musejí po celou dobu na stadionu nosit respirátor a dodržovat rozestupy. Sedět smí jen v každé druhé řadě a minimálně ob jedno sedadlo. Vedle negativního testu se mohou prokázat potvrzením o prodělání nemoci v posledních 90 dnech nebo certifikátem o dokončeném očkování. V hledišti mohu být dlouhodobí partneři klubu, mezi něž se dají zařadit držitelé permanentních vstupenek.

Diváci se na fotbalové zápasy v Česku v omezené míře vrátili o prvním květnovém víkendu, od té doby mohla být hlediště zaplněna maximálně z 10 procent. Předtím od první poloviny prosince mohlo na utkání 300 osob z řad partnerů klubu.

Po zvýšení povolené kapacity se o víkendu nejvíce diváků dostane na domácí zápasy Olomouce a Plzně. Na Hané čítá 20 procent kapacity téměř 2500 míst, na západě Čech pak přes 2300 míst. Nejvíce diváků do konce sezony uvidí příští sobotu korunovaci mistrovské Slavie po zápase s Českými Budějovicemi, na který budou moci do Edenu necelé čtyři tisícovky lidí.

reklama