reklama

V Edenu při oslavách titulu Slavie hořela střecha, zapálila ji zbloudila světlice

Při oslavách titulu pražské Slavie, které následovaly po středečním derby se Spartou (0:0), na stadionu v Edenu hořelo.

K požáru došlo na novinářské části tribuny krátce poté, co mistrovská Slavia přebrala přímo na trávníku jubilejní 20. trofej pro ligového šampiona. Zbloudilá světlice od fanoušků, kteří slavili s hráči přímo na hřišti, zapálila část dřevěné střechy. 

"V Edenu se od světlice vznítila střecha novinářské části stadionu. Požár se podařilo rychle uhasit, na místo dojíždí jedna jednotka pražských hasičů, aby zkontrolovala místo požáru," uvedli na svém twitterovém účtu pražští hasiči. 

Podle fotoreportéra Hospodářských novin Lukáše Bíby se ale přijíždějící jednotky hasičů nemohly nějaký čas na stadion kvůli probíhajícím oslavám titulu dostat. Část fanoušků Slavie totiž oslavuje zisk ligové trofeje před stadionem, neboť na tribuny se kvůli koronavirovým opatřením dostalo jen 4700 diváků. 

Naštěstí byl ale podle hasičů tou dobou pohár již uhašen a přijíždějící jednotky pouze měly místo zkontrolovat.

Slávističtí fanoušci se oháněli světlicemi už v průběhu zápasu, na zákaz používání pyrotechniky je několikrát upozornil hlasatel. Ve druhé půli musel rozhodčí kvůli dýmu, který zahalil hrací plochu, dokonce přerušit hru. 

reklama