reklama

Na tribunu jsem šel dobrovolně, překvapil po emotivním zápase trenér Levý

Stanislav Levý, trenér, 1. FC Slovácko (2016) Stanislav Levý, trenér, 1. FC Slovácko (2016) autor: ČTK
Jeden poločas řídil z domácí lavičky, přes půlhodiny dával pokyny z tribuny a závěrečnou desetiminutovku sledoval z tunelu mezi střídačkami. Trenérem Stanislavem Levým cloumaly v zápase s Plzní emoce. Uklidňovat ho musel čtvrtý rozhodčí. „Nakonec se mě zeptal, jestli na tribunu půjdu dobrovolně. Tak jsem radši šel,“ objasnil Levý.

Uherské Hradiště – SlováckoPlzní remizovalo 1:1. Domácí tým Plzni překazil vítěznou šňůru a získal důležitý bod. Utkání bylo bohaté na tvrdé souboje, pošťuchování i hádky. Zápas prožívaly emotivně i realizační týmy obou mužstev. Nakonec se trenér domácích Stanislav Levý odebral na tribunu.

Kouč Slovácka je prožíváním zápasů známý. Ve vyhroceném duelu s Plzní dokonce opustil prostor střídačky a většinu druhého poločasu sledoval z tribuny. „Čtvrtý rozhodčí se mě zeptal, jestli půjdu na tribunu dobrovolně, nebo mě má vykázat. Tak jsem šel,“ glosoval situaci osmapadesátiletý trenér. „Placírkou jsem odehrál lahev, to se mu nelíbilo,“ vysvětlil. „Všiml jsem si, že něco letí na hřiště,“ dodal svůj úhel pohledu střelec domácí branky Vlastimil Daníček.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Druhou půli řídil Levý z tribuny. „Naštěstí je to na tomto stadionu blízko střídačkám,“ pousmál se. „Asistentovi Michalovi Kordulovi jsem předával informace k vedení zápasu,“ dodal. Na posledních deset minut z tribuny zmizel, aby se na zápas dodíval z prostoru mezi střídačkami jako zaujatý divák.

 Bod ze zápasu s Plzní Levého potěšil. „Byl jsem spokojený hlavně s plněním taktických pokynů a s nasazením,“ chválil své svěřence. „Ke třem bodům nám chyběl jen kousek,“ vracel se k průběhu utkání domácí trenér. V 84. minutě ale na konečných 1:1 vyrovnal Lukáš Hejda.

 „Musíme být spravedliví. Plzeň byla technicky lepší a hlavně ve druhém poločase dominovala, takže bod je zaslouženým výsledkem pro oba,“ shrnul Levý. Emoce podle něj zápasu dodaly spád. „Obě strany občas byly nespokojené. Vyplynulo to z důležitosti utkání, takže bych je ani nepřeceňoval,“ zakončil.

reklama