Na úvod soustředění se dvakrát trefil Škoda. Slavia porazila spřátelený Peking 4:0

Aktualizováno 22. 1. 2019 19:34
Fotbalisté Slavie na úvod herního soustředění v Portugalsku zvítězili 4:0 nad spřáteleným čínským klubem Peking Čung-che Kuo-an, který má stejného většinového vlastníka společnost Sinobo.
Radost fotbalistů Slavie
Radost fotbalistů Slavie | Foto: ČTK

Červenobílí dali tři góly v první půli, dvě branky vstřelil Milan Škoda. Ligový lídr navázal na sobotní výhru 8:0 nad Ústím nad Labem a uspěl i ve druhém zápase zimní přípravy.

Na slávistické lavičce chyběl hlavní trenér Jindřich Trpišovský, který na pondělním tréninku utrpěl zlomeninu nosu a musel v Portugalsku na operaci. Pražané stejně jako v prvním utkání zimní přípravy nastoupili v každém z poločasů s rozdílnou sestavou, pouze brankář Kolář odchytal celý zápas. Kvůli zdravotním problémům nehráli Deli, Stoch a Matoušek, naopak poprvé po příchodu z Teplic oblékl dres červenobílých Král.

Pražané od začátku dominovali a za čtvrtý tým uplynulé sezony čínské ligy jen v úvodu několikrát zahrozil útočník Bakambu. V 16. minutě otevřel skóre Olayinka po Van Burenově centru, v 29. minutě doklepl míč do sítě Škoda. Týž hráč ještě do pauzy přehodil gólmana a zvýšil na 3:0.

Tři minuty po přestávce přiťukl Frydrych patičkou míč Mešanovičovi a ten pohotově přidal čtvrtou branku. Další šance už slávisté neproměnili. "Kluci k tomu přistoupili stoprocentně. Měli jsme po příletu večer pouze menší rozběhání, kluci na zápas připravili. Ráno jsme tedy neabsolvovali žádné rozcvičení, šli jsme na to hned z voleje a kluci to zvládli," uvedl pro klubovou televizi slávistický asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

"Bylo to hodně ovlivněné i dost velkým větrem, terén nebyl úplně ideální, ale ono to bude třeba vypadat u nás taky tak. Pro první partu to bylo trošku jednodušší, protože se hrálo po větru. Vítr jim napomohl k tomu výsledku," dodal Houštecký.

V dalším zápase v Portugalsku Pražané v neděli změří síly se Salcburkem, o den později by měli nastoupit proti výběru anglického Brentfordu do 23 let a 1. února je čeká souboj s Rosenborgem Trondheim.

Bohemians 1905 na soustředění v Turecku porazili sedmý tým švýcarské ligy Sion 1:0, když zápas rozhodl už v páté minutě po centru hlavou mladík Matěj Koubek. Dukla Praha pak v Satalicích v souboji dvou ligových celků rozstřílela Příbram nečekaně vysoko 4:0.

Přípravná fotbalová utkání:

Slavia Praha - Peking Čung-che Kuo-an 4:0 (3:0)

Branky: 29. a 45. Škoda, 16. Olayinka, 48. Mešanovič.

Sestava Slavie:

I. poločas: Kolář - Coufal, Jugas, Král, Bořil - Traoré, Ševčík - Van Buren, Sýkora, Olaiynka - Škoda.

II. poločas: Kolář - Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený - Souček, Hušbauer - Zmrhal, Baluta, Masopust - Mešanovič. Trenér: Köstl.

Bohemians Praha 1905 - FC Sion 1:0 (1:0)

Branka: 6. Koubek.

Sestava Bohemians: Valeš - Bartek, Hůlka (61. Krch), Pokorný (61. Šmíd), Vondra (46. Dostál) - Reiter, Švec (61. Bederka), F. Hašek, Vodháněl (46. Záviška) - Vaníček (61. Nečas) - Koubek. Trenér: M. Hašek.

Dukla Praha - 1. FK Příbram 4:0 (2:0)

Branky: 15. Podaný, 34. Tetour, 50. Douděra, 90. Souček.

Sestava Dukly: Hruška - Souček, Kozma, Bezpalec, Ostojič - Koval, Hanousek (46. Kott), Tetour - Podaný (46. Douděra), González (46. Djuranovič), Miloševič (46. Krunert). Trenér: Skuhravý.

Základní sestava Příbrami: Švenger - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Hlúpik, Rezek, Jablonský, Květ, Fantiš - Keita. Trenér: Csaplár.