reklama

Emoce v Jablonci. Pelta v kabině rozhodčích? Klusáček nechápal, Rada se rozkřičel

Miroslav Pelta. Miroslav Pelta. autor: ČTK
Trenér Bohemians Luděk Klusáček po utkání v Jablonci, které skončilo remízou 2:2, upozornil na přítomnost domácího majitele Miroslava Pelty v kabině rozhodčích.

Kouč "klokanů" v pozápasovém rozhovoru pro stanici O2 TV Sport uvedl, že byl Pelta o poločasové přestávce na návštěvě za rozhodčími.

"Co mě zaráží, že je o poločase majitel klubu v kabině rozhodčích. To prostě nechápu," upozornil Klusáček na eticky problematickou událost, kterou navíc zakazují řády nejvyšší fotbalové soutěže.

"Myslím tím pana Peltu. Jak to vím? Potkali jsme ho tam, přímo jsme na něj narazili," dodal kouč Pražanů na on-line tiskové konferenci.

Jablonečtí po poločase prohrávali 0:1, v druhé půli skóre otočili, ale ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal z penalty Jan Kovařík na konečných 2:2. "Ta poznámka je trefná. Že jsem řekl, že pan Pelta byl v poločase v kabině rozhodčích, není kritika rozhodčích nebo nějakého posuzování. Je to ale věc, kterou nechápu, jak je to možné," řekl Klusáček.

"Vám to přijde normální? Cítím to jako problém. Není to jen o panu Peltovi. Narážíme na věci, které nejsou dobře a fotbal tím trpí. Je to nešvar celého českého fotbalu," doplnil čtyřiapadesátiletý bývalý hráč Slavie či Liberce.

Situaci v televizním studiu kritizoval i expert a bývalý fotbalista Jan Rajnoch.

Plzeň v závěru otočila proti oslabenému Slovácku. Jablonec přišel o výhru v nastavení Plzeň v závěru otočila proti oslabenému Slovácku. Jablonec přišel o výhru v nastavení Čtěte zde

"Je dobře, že se na to upozorňuje. Tohle vypadá opravdu blbě. I když tam pan Pelta nemusel dělat nic špatného, tak by si to neměl dovolit. Je tady snaha o očistu fotbalu a navrácení kreditu, a pak se dozvíte takovouhle věc," uvedl.

"To je, jako by vám někdo házel klacky pod nohy. Lidem to nevysvětlíte. Strašně mě to mrzí. Zase se bude spekulovat, lidi budou nadávat a já se jim nedivím," dodal Rajnoch.

Na tiskové konferenci po zápase byl na kontroverzní moment tázán i kouč domácích Petr Rada. Reagoval emotivně.

"Mě to nezajímá, tohle mi nepodsouvejte. Jak se na to můžete vůbec ptát, to si děláte srandu. Já se starám o mančaft, do toho mě netahejte. Klusáček ať se nestará o věci, do kterých mu nic není," křičel Rada.

"Podívejte se na video před penaltou proti nám, že byl obrácený aut, že jsme ho měli házet my. Za celý můj život mě netahejte do nějakých spekulací. Jak to ode mě můžete chtít slyšet? Hergot, už mě to štve," dodal jablonecký trenér.

Mluvčí FK Jablonec Martin Bergman vysvětloval celou kauzu na sociálních sítích následovně:

Klusáčkovi se nepozdávaly penalty, které sudí Klíma nařídil až po zásahu videorozhodčího Ondřeje Berky. Nejprve za stavu 0:1 zahrávali pokutový kop po souboji brankáře Huga Jana Bačkovského s Václavem Pilařem domácí, v nastavení pak při skóre 2:1 hosté za zákrok Tomáše Hübschmana.

"Před sezonou nám všichni říkali, že VAR (videorozhodčí) má vstupovat do zápasů v případě jasných pochybení. Nevím, jestli to byly tyhle případy. Je to na posouzení rozhodčími, mně se to nezdálo. Pak to úplně otočí zápas. Druhou situaci jsem ještě neviděl, ale předpokládám, že to byl nějaký podobný zákrok jako od nás," řekl Klusáček.

"Tohle nevidím jako jasné pochybení. V poli začínáme pouštět zákroky, což je dobře. Je to nějaký evropský trend. Ale za takovéhle lehké kontakty penalty? To pak budou v každém zápase. Od toho jsme chtěli jít pryč, myslím, že to takhle zamýšlí i komise rozhodčích," dodal.

reklama