reklama

Gebre Selassie se vrací domů. Liberec oznámil vysněnou posilu vtipným klipem

Theodor Gebre Selassie. Theodor Gebre Selassie. autor: Milan Kammermayer
Bývalý fotbalový reprezentant Theodor Gebre Selassie se po devíti letech v německých Brémách vrátil do Liberce. Čtyřiatřicetiletý bek se Slovanem podle klubového webu podepsal roční smlouvu.

Gebre Selassie s předstihem avizoval, že po minulé sezoně, ve které Brémy po 31 letech sestoupily z bundesligy, ve Werderu po vypršení smlouvy z rodinných důvodů skončí a vrátí se do Česka.

Přestože se spekulovalo také o jiných klubech, podle očekávání se domluvil s Libercem, kde působil v letech 2008 až 2012 a ve svém posledním ročníku pomohl Severočechům k mistrovskému titulu.

"Smlouva byla zatím uzavřena na rok s tím, že pak se dohodneme, zdali bude Theo pokračovat jako hráč, nebo se zapojí do manažerských či trenérských činností v klubu," uvedl sportovní ředitel Liberce Zdeněk Koukal.

"Osobně přeji Theovi, ať mu hráčská kariéra vydrží ještě dlouho a dělá stále hodně radosti všem našim fanouškům," doplnil funkcionář.

Gebre Selassie s fotbalem začínal ve Velkém Meziříčí, působil také v Jihlavě a pražské Slavii, s níž získal dva tituly. Celkem v české nejvyšší soutěži odehrál 108 utkání, vstřelil osm gólů a přidal devět asistencí. Pravý bek či záložník za reprezentaci v letech 2011-2019 odehrál 54 zápasů a dal tři branky.

reklama