reklama

Nemohli jsme dopustit, aby tady Plzeň slavila titul, oddechl si slávista Tecl

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Foto: Tomáš Liška
Jeden gól dal, druhý tak napůl. Slávistický útočník Stanislav Tecl se největší měrou postaral o to, že jeho bývalý klub odjíždí z Edenu bez bodu.

Přejeli jste Plzeň jednoznačným způsobem. Jaké jsou vaše pocity?

Radost a velká úleva. Nechtěli jsme dopustit, aby Plzeň slavila titul před našimi fanoušky, kteří si něco podobného nezaslouží. Jsem rád, že jsme to zvládli. Když si představím, že by tu teď Viktoriáni slavili titul… Moc příjemné by to asi nebylo.

Čím to bylo, že jste v zápase s lídrem tabulky byli tak dominantní?

Na Plzeň jsme byli dobře nachystaní, od začátku jsme na ni vlítli. Výkon Viktorky hodnotit nechci, ale dá se říct, že jsme je donutili, aby hráli takhle.

Byl jste u obou gólů, ale ten první vám nakonec připsán nebyl. Mrzí vás to?

Nemrzí. Já jsem rád, že vůbec padl. Určil ráz utkání. Ani nemám dojem, že by byl můj. Balon jsem trefil někomu do nohy, asi Míšovi (Ngadeuovi), myslel jsem, že to byl jeho gól.

Ale ten druhý už byl bez diskuze výš. Navíc jste ho zakončil jako mazák… 

Věk už bych na to měl, ale zatím se mi to nedaří moc často (smích). Šli jsme do rychlého brejku, dostal jsem pěknou nahrávku od Jardy Zmrhala, Matúš vyběhl hodně rychle a nezbývalo, než si ho obhodit.

Navíc jste v 75. minutě dostal do zajímavého úniku, kdy jste sám upaloval na branku. Po souboji s Davidem Limberským jste však skončil na zemi a rozhodčí Franěk nejdříve ukázal na penaltu, aby ji pak po prozkoumání videa odvolal. Rozhodl správně? 

Ano. Hned jsem věděl, že to penalta nebude.

Dvacet minut před tím jste už jednu kopali, ale Stoch ji neproměnil. Vy jste si na ni nevěřil?

Nechtěl jsem na ni jít. Když jsem byl ještě v Plzni, na tréninku mi Koza (Kozáčik) vždycky chytil tak tři z pěti. Na něj bych si nevěřil. Šel na ni Miňo, nepovedlo se, to se stane každému.

Zatímco na podzim jste byl ve Slavii nadbytečným a góly jste střílel za Jablonec, nyní nastupujete v základu a při střídání vás provázel mohutný potlesk. Je to pro vás satisfakce?

Živě: Slavia - Plzeň 2:0. Slavia ve šlágru jasně převálcovala Plzeň Živě: Slavia - Plzeň 2:0. Slavia ve šlágru jasně převálcovala Plzeň Čtěte zde

Je to hezké, ale hrozně pomíjivé. Jeden zápas se povede, potom dva zkazíte a začínáte zase odznova. Já musím pracovat na tom, abych podobné výkony podával pravidelně.

Stáhli jste Plzeň na šest bodů. Vrátili jste se do boje o titul? 

Myslím, že ne. Plzeň má natolik kvalitní a zkušené mužstvo, že si to pohlídá. My musíme uhrát druhé místo.

A středeční finále poháru, že?

Proti Plzni jsme dokázali, že můžeme být úspěšní. Když takový výkon zopakujeme ve středu, zvládneme to. Měli bychom si zapamatovat, jak jsme dneska hráli.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde
reklama