Pravda leží až v lize, uklidňují se sparťané. Generálku nezvládli, prohráli i s Malmö

Aktualizováno 6. 2. 2020 21:02
Fotbalisté Sparty v generálce na jarní část první ligy podlehli 0:2 švédskému vicemistrovi Malmö.
Fotbalisté Sparty neměli ve Španělsku moc důvodů ke spokojenosti...
Fotbalisté Sparty neměli ve Španělsku moc důvodů ke spokojenosti... | Foto: Milan Kammermayer

Na soustředění ve španělské Marbelle tak Pražané prohráli všechny tři zápasy. Do nejvyšší soutěže výběr trenéra Václava Jílka vstoupí příští týden v sobotu doma proti Liberci.

Po bezbrankovém prvním poločase Sparta poprvé inkasovala v 62. minutě po hlavičce Marcuse Antonssona. Malmö, které Spartu před pěti lety nečekaně vyřadilo v předkole Ligy mistrů, přidalo druhou branku v 77. minutě. Po faulu Ladislava Krejčího nařídil rozhodčí penaltu a tu proměnil Jo Inge Berget.

"První poločas byl z naší strany lepší, byla tam větší kompaktnost, objevovalo se tam víc věcí, které jsme chtěli. Na druhou stranu musím přiznat, že směrem dopředu jsme nebyli nebezpeční," uvedl na klubovém webu trenér Jílek. "Z tohoto pohledu nespokojenost, je tam pořád dost práce," dodal.

Sparta zakončila zimní přípravu s bilancí dvou výher, jedné remízy a tří porážek. V lednu na Strahově porazila České Budějovice a Jihlavu, poté ale hrála 3:3 s druholigovým Ústím nad Labem a ve Španělsku prohrála všechny tři zápasy. Před duelem s Malmö podlehla shodně 1:2 třetiligové Marbelle i norskému Bodö Glimt.

"Všichni víme, že to není ideální, když jsme na soustředění prohráli tři zápasy. Ale pravda leží až v lize a je na nás, abychom ukázali, na čem jsme v pauze pracovali, a zvládli první zápas na jaře vítězně," uvedl stoper David Lischka.

"Kdo se na zápas díval, tak viděl, že to nebylo tak jednoznačné, jak se podle výsledku zdá. Ale hraje se na góly a ty dal soupeř," přidal.