reklama

Nezhostil se svého poslání, tepe šéf do Vozábala. V Dynamu ho střídá Sivok

Tomáš Sivok ještě v dobách aktivní kariéry v reprezentačním dresu Tomáš Sivok ještě v dobách aktivní kariéry v reprezentačním dresu autor: Milan Kammermayer
Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Sivok se vrací do Dynama České Budějovice, kde bude působit jako sportovní manažer. Klub o tom dnes informoval na svém webu.

Sivok v čele sportovního úseku nahradí Martina Vozábala, kterého majitel Dynama Vladimír Koubek tento týden odvolal.

"Hledali jsme náhradu a našli ji v osobě Tomáše Sivoka. Velmi se na tuto spolupráci těším, jeho charisma a vztah k mateřskému klubu, v němž nedávno skončil i aktivní kariéru hráče, jsou pro nás velkým příslibem," uvedl Koubek v tiskové zprávě.

"Ve sportovním úseku nás čeká hodně práce, protože bohužel Martin Vozábal se svého poslání nezhostil a v posledních týdnech se mu v jeho práci příliš nedařilo," dodal předseda klubového představenstva.

Sedmatřicetiletý Sivok ukončil v českobudějovickém dresu kariéru loni v létě rok po svém návratu. Bývalý reprezentační kapitán prošel také Spartou, Udine, Besiktasem Istanbul, Bursasporem a Maccabi Petah Tikva.

Za národní tým odehrál 64 utkání a pětkrát skóroval. Loni v zimě usiloval o koupi Dynama, ale tehdejší majitelé jeho nabídku odmítli.

Také Vozábal byl s jihočeským klubem spojený dlouhá léta. V Českých Budějovicích strávil nejdelší část své hráčské kariéry, následně v klubu zastával roli sportovního ředitele a asistenta trenéra.

V čele klubu stál od února 2015.

reklama