reklama

Odmítl Legii Varšava a upsal se Slavii. Norský obránce Flo se stal posilou sešívaných

Posila Slavie: Per Egil Flo Posila Slavie: Per Egil Flo autor: Twitter
Třetí zimní posila Slavie přichází z norského Molde: obránce Per-Egil Flo.

Praha - Fotbalová Slavia Praha získala třetí zimní posilu. Pražané angažovali z norského Molde levého obránce Pera-Egila Floa, s nímž dnes podepsali smlouvu do konce června 2019. Druhý tým prvoligové tabulky o tom informoval na svých internetových stránkách.

"Během podzimní části jsme systematicky levé obránce skautovali, procházeli jsme naši ligu i zahraničí. Sledovali jsme i hráče, kteří už do české ligy zamířili," uvedl generální ředitel Slavie Martin Krob.

"Rozhodli jsme se pro Floa a věříme, že jsme vybrali tu nejvyšší kvalitu. O hráče měla zájem řada klubů z celé Evropy, takže jsme rádi, že bude nakonec působit v Edenu," doplnil Krob.

Polská média například informovala o tom, že o Floovy služby stála Legia Varšava.

Sedmadvacetiletý Flo dosud v profesionální kariéře působil pouze v Norsku. Nejprve hrával za Sogndal a v létě 2013 přestoupil do Molde, s nímž v roce 2014 získal mistrovský titul. Před dvěma lety si rovněž připsal dosavadní čtyři starty za norský reprezentační A-tým. Flo v Molde nastoupil do 78 utkání, v nichž si připsal 21 asistencí a šest branek.

"Jsem nesmírně rád, že jsem se Slavií podepsal smlouvu. Věřím, že budeme úspěšní jako tým. Slavia je velký klub s velkou historií, a i když jsem měl jiné nabídky, vybral jsem si Slavii. Věřím, že to bude dobré spojení," uvedl Flo.

"Jsem moc rád, že to dopadlo. Spolu se svým týmem jsem na tom přestupu pracoval měsíc a půl. Per Egil má velkou kvalitu, fyzicky i psychicky je to velmi silný hráč, se zkušenostmi z evropských pohárů i všech věkových kategorií v reprezentaci Norska," podotýká Pavel Zíka z agfentury Global Sports, která přestup realizovala.

"Po letech strávených v Norsku hledal nové výzvy a novou  motivaci. Jsem moc rád, že si i přes řadu jiných nabídek vybral českou ligu a špičkový český top klub s velkou tradicí a velkými ambicemi," pokračuje Zíka. "Myslím, že velkou roli u něj i jeho přítelkyně sehrály krásy Prahy a vysoká kvalita života v ní."

Norský obránce je třetí zimní posilou Slavie, která předtím získala stopera Michaela Lüftnera a brankáře Přemysla Kováře. Brzy by měla následovat ještě další nová tvář. "Chystáme ještě jednoho hodně kvalitního fotbalistu pro Slavii," řekl ČTK Martin Poustka Zíkův kolega z agentury Global Sports.

reklama