13. Hála
70. Falta
17. Ondrášek
63. Čermák (pen)

Dobré odpoledne, vítejte u online přenosu z utkání 6. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Olomoucí a Plzní. Úvodní hvizd je naplánován na 15:30.

6. kolo Fortuna:Ligy je poslední před reprezentační přestávkou. Během pátku a soboty už jsme mohli vidět pět utkání. Pardubice překvapivě uspěli na Slovácku, venku se dařilo i Karviné, která uspěla v Brně. První výhru v sezoně brala Opava po triumfu nad Teplicemi, České pak Budějovice pak urvali v nastavení bod v Mladé Boleslavi. Nejzajímavějším duelem včerejšího programu měl být střet Sparty a Jablonce. Letenští sice vedli 2:0, jenže v druhé půli hosté snížili a lídr tabulky se strachoval o své vedení. Nakonec ale Pražané udrželi svůj náskok a před pauzou povedou tabulku bez ztráty bodu. Dnes se na ně ale může dotáhnout hned několik celků. V 18 hodin bude hrát Slavia v Ostravě, my se teď ale budeme věnovat duelu Plzně v Olomouci.

Jde totiž o duel třetí se čtvrtým celkem tabulky. Oba týmy nasbíraly v pěti zápasech dvanáct bodů za čtyři výhry a jen jedinou porážku. Hanáci ztratili jen na Spartě, jinak si dokázali doma poradit s Bohemians nebo Libercem. Ještě úctyhodnější je jejich venkovní forma, poslední dva duely totiž odehrály na hřištích soupeřů. V Brně po střeleckém koncertě vyhráli Látalovi svěřenci 4:2 a naposledy jim na tři body ze Zlína stačila jediná trefa. Uspět a posunout se do první trojky budou chtít Moravané i dnes. Jenže je může lehce brzdit nepříznivá bilance proti Viktorii. Západočechy naposledy před víc jak osmi a půl lety. Každá série však někdy musí skončit.

3. kolo Fortuna:Ligy 2020/21, Olomouc - Bohemians: David Houska (v modrém) v souboji s Ibrahimem Keitou a Josefem Jindřiškem. | Foto: ČTK

Tuto jedenáctku dnes vyšle do utkání trenérský tým Olomouce. Ze zdravotních důvodů dnes nenastoupí Kerbr, Mandous, Greššák a Zmrzlý. V rekonvalescenci jsou Beneš, Štěrba a Yunis.

Viktoria nejde do utkání v dobrém rozpoložení. V lize sice až na zaškobrtnutí v Liberci vítězí a má na dostřel Slavii i Spartu. Naposledy rozstříleli Brno 4:1. Jenže každá mince má druhou stranu. Tak jak se daří na domácí frontě, tak přišel zkrat na té evropské. Plzeň totiž ve čtvrtek vyhořela na půdě izraelské Beer-Ševy a prestižní Evropskou ligu si ani letos nezahraje. Tento výsledek je brán mezi hráči Plzně i fanoušky a experty jako velký zkrat, který nikdo nečekal. Západočeši tak mají co napravovat, protože sezóna bez Evropy znamená menší prestiž i méně peněz. A také větší tlak na to uspět v domácí soutěži.

Adrian Gul'a vyšle do utkání tuto jedenáctku. Proti utkání v Evropské došlo k pár změnám. Místo Havla a Limberského hrají na krajích obrany Řezník a Kovařík, Ba Loua přenechal své místo Kayambovi. A místo Buchy nastupuje Káčer.

Společně s tímto utkáním se odehrají ještě další dva zápasy. Bohemians přivítají v Ďolíčku Zlín a čerstvý účastník základní skupiny Evropské ligy z Liberce bude doma bojovat s Příbramí. Jak už jsme avizovali, kolo pak uzavře duel Baníku Ostrava se Slavií.

Oba celky už jsou na hrací ploše ve svých typických dresech. Olomouc v modrcýh a Plzeň v červenomodrém.

Utkání právě začalo.

3

V úvodu více drží míč hosté, k bráně Sigmy se však nedostali.

5

Kovaříkův centr lapil do náruče brankář Reichl, který nahradil dnes jinak jasnou jedničku Mandouse.

9

Hosté zkouší překvapovat obranu domácích kolmými přihrávkami na Ondráška. Hra po zemi je zřejmě taktickým prvkem, aby se hosté vyrvaovali vzdušných soubojů s Hubníkem a Jemelkou.

11

Vepřek zastavil u rohového praporku Kayambu, Plzeň bude zahrávat standardní situaci, v podstatě takový zkrácený roh.

13

Gólman Reichl si musel poradit s malou-domů, ale po vymotání se z prekérní situace se vydala Sigma do brejku. Falta si vyměnil míč s Breitem a centroval do vápna. Na zadní tyči raději odvrátil na rohový kop Kovařík.

13

Domácí využili prvního rohového kopu ke skórování. Viktoria zaspala, kde si na rohový kopo Falty naběhl pravý bek Martin Hála a hlavou překonal Aleše Hrušku.

17

Tak trvalo pouhé čtyři minuty, než Západočeši srovnali. Kalvach ještě z vlastní půlky vyslal náramnou kolmici na Kayambu, při jehož bránění hrubě zaspal Vepřek. Křídelník Plzně odcentroval do vápna, kde byl za Jemelkou i Hubníkem schovaný úplně volný Ondrášek. Reprezentační útočník hlavou neměl problém trefit odkrytou bránu.

21

Domácí stále spoléhají na rychlé kontry, tentokrát byl ale Nešpor úplně sám proti přesile.

23

Po Vepřekově centru přisvítil Hejda, ale nakonec si pro míč došel Hruška.

25

Domácí se dožadovali penalty, když po hlavičce Hály trefil míč ruku Kopice. Jenže penalta se zřejmě správně nepískala.

28

Plzeňskou akci už podruhé během pár minut zastavil praporek pomezního.

34

Hruška musel do vzduchu. Radim Breite zády k brance hlavou prodlužoval míč a brankář Viktorie musel vytahovat míč na roh.

35

Olomoučtí vzadu zaváhali, když po vyhrané hlavě Řezníka pálil zpoza vápna Káčer. Slovenský záložník jen těsně minul levou tyč Reichlovy brány.

40

Další nebezpečná akce Olomouc. Hála centroval z pravé strany a míč se otřel jak o Brabce, tak i o Hejdu, takže Hruška měl složitou práci. Nakonec si poradil nadvakrát, dorážející Breite měl smůlu.

42

Hruška se dnes nenudí. Nešpor odvedl při brejku parádní práci, šajtlí hledal ve vápně Gonzaleze, jenže míč srazil Hejda a Hruška jen tak tak vytlačil míč nad bránu.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

První půle je za námi, stav utkání je zatím 1:1.

První půle na Andrově stadionu nám přinesla mnoho zajímavých momentů. Míč sice více drželi v úvodu domácí, ale ve 13. minutě domácí udeřili ze standardní situace, když se trefil Hála. Za čtyři minuty však bylo srovnáno, když Kayambův centr zužitkoval Ondrášek. Poté sice hosté byli opět víc na míči, ale více práce měl Aleš Hruška, který musel třikrát zakročovat proti nebezpečnými brejkům Olomouce.

Odstartoval druhý poločas.

48

V úvodu druhé půle hodně nevyrovnaná část hry, kdy oba týmy nejsou schopny déle podržet míč.

50

Ze záklonu a ještě slabší nohou se rozhodl vypálit Káčer, z hranice vápna ale minul bránu Olomouce.

53

Krásná kombinace Hály s Gonzalezem ve vápně, jenže pravý bek Sigmy ve velké šanci nepřekonal brankáře Plzně Aleše Hrušku a nepřidal svou druhou trefu.

58

První střídání dnešního utkání. Autor gólové asistence Joel Kayamba opustil hřiště, nahradil ho Adriel Ba Loua.

62

Vypadá to na penaltu pro Plzeň. Ba Loua vyslal do vápna kolmici na Ondráška, kterému se do cesty postavil Hubník. Sudí Ardeleanu neváhal a pískl trochu přísnou penaltu.

63

Penaltu si postavil Aleš Čermák a přesnou ranou do horního rohu brány posílá hosty do vedení.

65

Plzeň měla velkou šanci, když druhý centr Ba Louy prošel do vápna, ale Ondrášek z bezprostřední blízkosti nedokázal trefil prázdnou bránu.

66

Za řeči uviděl žlutou kartu Radim Breite.

67

Červenou kartu uviděl i domácí trenér Radoslav Látal, který hodně ostře kritizoval pomezního i hlavního rozhodčího.

70

Domácí se dočkali zaslouženého srovnání po dalším skvělém brejku. Radim Breite přenechal míč na levé straně vápna nabíhajícímu Faltovi, ten neváhal a krásnou přízemní ranou na zadní tyč propálil Hrušku.

72

Mojmír Chytil nahradil na trávníku Davida Housku, který do utkání šel po zranění.

75

Pavel Bucha vystřídal Miroslava Káčera, na trávníku je i Ondřej Mihálik namísto Jana kopice.

81

Sigma se nespokojila se srovnáním a žene se za vítězným gólem.

81

Jean-David Beauguel nahradil Aleše Čermáka, kouč Gul'a bude dohrávat se 2 hroty.

83

Dvojí střídání i v kádru Olomouce. Odchází dva skvěle hrající hráči Gonzalez a Nešpor, nahrazují je Zifčák a Zahradníček.

85

Žlutá karta pro Mihálika, který nejprve zbořil Hálu, a poté hlasitě protestoval proti odpískání faulu. Sudí Ardeleanu mu tak udělali žluté varování.

89

V závěru jsou aktivnější domácí, kteří tlačí. Jenže centr z ani jedné strany se nepovedl.

90

Velmi pozitivní výkon ukázal Florent Poulolo, v závěru mu však docházely síly a nahradil jej tak Radek Látal.

90

Nastavovat se budou tři minuty.

Je konec, Olomouc doma remizuje s Plzní 2:2.

Andrův Stadion v Olomouci dnes viděl velmi pěkné utkání a jednu z nejlepších reklam na český fotbal v této sezoně. Šlo vidět, že se spolu utkaly dva celky, kterým úvod sezony vyšel. Třetí a čtvrtý tým tabulky předvedly vynikající podívanou se čtyřmi brankami a nejspíš zaslouženou remízou. V první půli drželi míč více hosté, ale jako první udeřili domácí, po čtyřech minutách však bylo srovnáno. Víc práce měl ale brankář Plzně Hruška.

I v druhé půli domácí Sigma hrozila z brejků a měla víc šancí, přesto do vedení šla Viktorka, když nařízenou penaltu proměnil Aleš Čermák. Hanáci se ale nevzdali a po nádherně provedeném brejku přidal k asistenci i branku skvěle hrající šimon Falta. Poté už gól nepadl a oba celky po remíze bodově dohnaly druhou Slavii, tu však čeká za půl hodiny duel v Ostravě. Na Spartu ztrácí Olomouc i Plzeň 5 bodů.

Z tohoto utkání je to ode mě vše, děkuji vám za pozornost a budu se na vás těšit při duelu Ostrava - Slavia, který startuje v 18:00.