Olomouc bodovala v sedmém kole po sobě. Výhru s Pardubicemi však ztratila až v závěru

Aktualizováno 27. 11. 2020 21:33
Fotbalisté Olomouce remizovali v předehrávce 9. kola první ligy na hřišti nováčka z Pardubic 1:1. Hanáci bodovali v sedmém utkání nejvyšší soutěže za sebou a bodově se dotáhli na druhou Spartu, která má zápas k dobru.
Radost fotbalistů Olomouce.
Radost fotbalistů Olomouce. | Foto: Milan Kammermayer

Sigma vedla od 62. minuty po proměněné penaltě Martina Nešpora. Bod zachránil Východočechům v páté minutě nastavení střídající David Huf. Pardubice v pražském Ďolíčku, kde hrají domácí ligové zápasy, neprohrály ani popáté.

"Když vedete v 93. minutě 1:0, musíte to ukopat, ubojovat. Bohužel jsme se dopustili chyby, která nás stála dva body. Samozřejmě nás to mrzí," řekl na tiskové konferenci olomoucký trenér Radoslav Látal.

Pardubice po koronavirové nákaze měly k dispozici téměř kompletní kádr včetně kapitána Jeřábka a trenéra Jaroslava Novotného. Olomouci se vrátil kapitán Hubník, který v minulém kole kvůli zranění nehrál.

První šanci si v utkání, hraném kvůli opatřením v boji proti koronaviru bez diváků, vytvořily v šesté minutě Pardubice. Hlavatého střela zpoza vápna skončila mimo branku. Ve 20. minutě Hlavatý nacentroval do vápna, ale Černý zamířil ve skluzu mimo Mandousovu branku. O chvilku později Hlavatého ránu z šestnáctky zblokoval hostující stoper Poulolo. Olomouc v úvodním dějství neohrozila gólmana Boháče vůbec.

Po hodině hry Jeřábek ve vápně strčil do Nešpora a rozhodčí Ginzel odpískal pokutový kop. "Tak nějak jsem se ho dotknul, on toho využil a chytře spadnul. Za mě tohle penalta není," konstatoval Jeřábek. Penalty se ujal sám faulovaný hráč. Boháč sice směr jeho střely vystihl, ale nestačil na ni. "Na penaltu jsem si věřil, ale mrzí mě, jak zápas dopadl," prohlásil Nešpor.

Východočeši přidali na tempu a hnali se za vyrovnáním, Solil však vypálil nad a Huf se v šestnáctce k zakončení nedostal. S vypršením tříminutového nastavení střídající záložník Sigmy Sladký fauloval před vápnem Solila. Přímého kopu se ujal Huf, který napoprvé zeď neprostřelil, z dorážky se ale nemýlil a zachránil svému týmu bod. Hanáci remizovali ve třetím z posledních čtyř kol.

"Asi to byl můj nejdůležitější gól v kariéře, moc jsem jich za A-tým nedal," uvedl Huf, který se trefil ve druhém kole po sobě. Minulý týden premiérovou brankou v nejvyšší soutěži zmírnil porážku v Mladé Boleslavi 1:4.

"Těžké utkání, protože Olomouci se daří. Byl to takticky vedený zápas, obě mužstva na sebe byla připravená. Když se Olomouc dostala do vedení, snažili jsme se o vyrovnání. Začali jsme hrát na dva útočníky a v závěru se to vyplatilo," řekl Novotný.

9. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):

FK Pardubice - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Huf - 62. Nešpor z pen. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Ratajová - Lerch (video). ŽK: Jeřábek, Solil, Krejčí (asistent trenéra) - Radek Látal, Hála, Sladký. Bez diváků.

Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (80. Petráň) - Tischler (37. Cadu), Hlavatý, Solil, Pfeifer (68. Ewerton) - Černý (68. Huf). Trenér: Novotný.

Olomouc: Mandous - Hála, Hubník, Poulolo, Zmrzlý (31. Radek Látal) - González (84. Zahradníček), Greššák, Houska (88. Sladký), Chytil (88. Zifčák), Falta - Nešpor (83. Daněk). Trenér: Radoslav Látal.