Olomouc vyhrála doma nad Libercem a na svého soka se dotáhla i v tabulce

11. 3. 2019 20:12
Fotbalisté Olomouce porazili v dohrávce 24. ligového kola Liberec 2:1. Domácí poslal do vedení v 29. minutě Vít Beneš a pojistku přidal v 55. minutě Martin Nešpor. Čtyři minuty před koncem už jen snížil Libor Kozák. Sigma vyhrála počtvrté za sebou a posunula se na deváté místo tabulky. Hanáci mají stejně bodů jako osmý Liberec. Slovan prohrál potřetí z posledních čtyř kol.
Radost fotbalové Olomouce.
Radost fotbalové Olomouce. | Foto: ČTK

Liberec začal na Hané lépe a v první části úvodního dějství měl více možností. První velkou šanci si vytvořil ve 14. minutě, kdy Breite přihrál před branku Kozákovi, ale ten míč minul. O šest minut později se ke střele ve vápně dostal opět Kozák, ale domácí gólman Buchta jeho pokus zlikvidoval.

Po necelé půlhodině hry šli do vedení domácí. Na Zahradníčkův roh si vyskočil Beneš a přesnou hlavičkou otevřel skóre. Připsal si druhý gól po zimním příchodu do Olomouce.

Deset minut před přestávkou se dostal k další střele z pokutového území Kozák, ale Buchta opět míč vyrazil. Ve 40. minutě si domácí po rohu vytvořili tlak, ale ani Nešporův pokus v síti neskončil. Stejný hráč pak chvíli před přestávkou mířil vedle.

Na začátku druhé půle se dostal k hlavičce domácí Plšek, ale míč pouze tečoval mimo branku. V 55. minutě už Hanáci zvýšili a druhou asistenci si připsal Zahradníček. Po sólu po levé straně poslal centr před bránu a Nešpor nekompromisní ranou pod břevno nedal brankáři Nguyenovi šanci.

Hosté mohli hned o minutu později snížit, ale Malinský se po tečované střele spoluhráče Oscara sám před Buchtou neprosadil. Liberec tlačil, ale Malinský mířil nad a stejně se vedlo i hlavičkujícímu Oršulovi.

Slovan proměnil velký nápor ve snižující gól až v 86. minutě. Breiteho dalekonosnou ránu Buchta neudržel a z dorážky pohodlně do odkryté branky zamířil Kozák. Po zimním příchodu do Liberce se trefil potřetí. Už v nastaveném čase Kozák ve vápně upadl po zákroku od Kalvacha, ale sudí Orel ani po poradě s videorozhodčím penaltu nenařídil.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:1 (1:0)

Branky: 29. Beneš, 55. Nešpor - 86. Kozák. Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Machálek - Adam (video). ŽK: Kalvach - Potočný, Hybš. Diváci: 2832.

Olomouc: Buchta - Chvátal, Beneš, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (90. Lalkovič), Houska, Kalvach, Plšek, Texl (61. Falta) - Nešpor (86. Yunis). Trenér: Jílek.

Liberec: Nguyen - Koscelník (68. Oršula), Mikula, Karafiát, Hybš - Potočný, Breite, Oscar, Pešek (46. Malinský) - Sýkora (57. Musa) - Kozák. Trenér: Hornyák.