Opava dlouhou přesilovku ve slezském derby nevyužila, s Baníkem remizovala 0:0

29. 11. 2019 21:23
Fotbalisté Ostravy v úvodním utkání 18. ligového kola pouze remizovali v domácím prostředí s předposlední Opavou 0:0.
Adam Jánoš vidí červenou kartu. Baník Ostrava - SFC Opava, 18. kolo Fortuna:ligy | Foto: ČTK

Baník hrál od 42. minuty bez vyloučeného Adama Jánoše, který uviděl červenou kartu za facku Součkovi. Hosté i v druhém utkání pod novým koučem Jiřím Balcárkem bodovali a stejně jako minule proti Mladé Boleslavi neinkasovali.

Opava byla v úvodu utkání překvapivě aktivnější. Už ve druhé minutě se do nebezpečného zakončení dostal Souček, ale Laštůvka jeho pokus z malého vápna vyrazil. Poté do vápna pronikl bývalý ostravský hráč Sus, i s jeho střelou si ale domácí brankář poradil.

Ostravě to v první půli nešlo. Nebýt přímého kopu Kuzmanoviče z velkého vápna, který v 18. minutě vyrazil Fendrich, Baník se v podstatě k ničemu zásadnímu nepropracoval. Naopak záhy mohli opět udeřit hosté, jenže ani Schaffartzik z malého vána nedokázal hlavou nasměrovat míč mezi tyče.

Další vývoj zápasu ovlivnilo vyloučení Jánoše. Domácí hráč se po souboji se Součkem, který ho fauloval, po protihráči ohnal a udeřil ho do obličeje. Sudí mu po poradě s videorozhodčím udělil nakonec rovnou červenou kartu.

S dlouho přesilovkou však hosté nenaložili příliš efektivně a Ostrava byla ve druhé půli i v deseti paradoxně lepší než před pauzou. Ale jen po vápno. Hosté sice v 64. minutě poslali do hry i druhého útočníka, jejich ofenziva však zůstala spíše bezzubá.

Dvě nadějné situace měl Baník. Po souhře bývalých opavských hráčů Smola těsně před brankou nedosáhl na kolmici Kuzmanoviče a deset minut před koncem Fleišman po Diopově pasu na bližší tyči Fendricha nepřekvapil.

Až v 82. minutě se opět připomněli i hosté. Simerský zůstal na malém vápně úplně sám, ale Laštůvka Ostravu znovu zachránil. Poslední slovo mohli mít domácí. Už v 94. minutě hlavičkou perfektně prodloužil míč Diop a Fendrich akrobaticky zasáhl. Slezský FC venku 400 minut neskóroval, z Ostravy si však odvezl cenný bod.

18. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - SFC Opava 0:0

Rozhodčí: Berka - Flimmel, Váňa - Machálek (video). ŽK: Jánoš, Páník (trenér), Smola, Jirásek, Baránek (trenér brankářů) - Souček, Mondek. ČK: 42. Jánoš. Diváci: 12.855.

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman - Holzer (64. Granečný), Jánoš, Hrubý (90. Procházka), Kuzmanovič - Diop, Smola (76. Jirásek). Trenér: Páník.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Souček, Řezníček (87. Helebrand) - Sus (75. Šulc), Schaffartzik (64. Juřena), Mondek - Dedič. Trenér: Balcárek.