reklama

Kompletně negativní. Opavě skončila karanténa a tým začal s letní přípravou

Opavští fotbalisté v zápase proti Slavii. Opavští fotbalisté v zápase proti Slavii. autor: Milan Kammermayer
Fotbalisté Opavy ukončili dvoutýdenní karanténu, v níž byli po jednom pozitivním nálezu koronaviru v kádru, a zahájili letní přípravu před novou prvoligovou sezonou. Kontrolní testy u všech hráčů i členů realizačního týmu byly negativní. Slezané o tom informovali na svém webu.

Kvůli pozitivnímu testu u jednoho opavského hráče se nestihla v první lize dokončit nadstavbová skupina o záchranu a z nejvyšší soutěže tentokrát nikdo nesestoupil. Slezané byli před předčasným ukončením na předposledním místě se stejným bodovým ziskem jako poslední Příbram. O dva body více měla Karviná, v jejímž kádru se objevilo několik nakažených na začátku července, načež byla skupina o záchranu poprvé odložena.

Všichni na testy. Fotbalisté musí před každým ligovým duelem na odběr, uhradí ho klub Všichni na testy. Fotbalisté musí před každým ligovým duelem na odběr, uhradí ho klub Čtěte zde

Opavští na úvod letní přípravy absolvovali fyzické testy a odpoledne měli první trénink. V týmu končí útočník Lukáš Železník, který si může hledat nové angažmá. Středopolař Filip Souček zamířil do pražské Sparty, ale kluby ještě údajně budou jednat o jeho možném hostování ve slezském mužstvu.

Na zkoušce v Opavě jsou dva mladí Poláci Bartosz Pikul a Nataniel Wybraniec či Ondřej Machuča, jenž naposledy působil v Sokolově. Do přípravy se zapojili také další odchovanci Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Tomáš Koschatzký, Tomáš Rataj, Adam Ščudla a Dalibor Večerka. Z hostování ve Vítkovicích se vrátil obránce Matěj Helebrand.

reklama