Orel chybně neodpískal penaltu pro Plzeň a má po sezoně

22. 5. 2017 20:09
Po souboji Jana Pavlíka s Michaelem Krmenčíkem měl rozhodčí Pavel Orel ukázat na penaltový bod. Za to mu komise pozastavila delegaci na jedno utkání. Sezona tím pro Orla předčasně skončila.
Pavel Orel při zápase Zbrojovky Brno z Plzní.
Pavel Orel při zápase Zbrojovky Brno z Plzní. | Foto: Lukáš Caha

Praha  - Sudí Pavel Orel měl podle komise rozhodčích FAČR nařídit v sobotním utkání první ligy mezi fotbalisty Brna a Plzně pokutový kop ve prospěch Viktorie..

Po souboji Jana Pavlíka s Michaelem Krmenčíkem však ve 42. minutě penaltu neodpískal, za což mu komise pozastavila delegaci na jedno utkání. Sezona tím pro Orla předčasně skončila. Plzeň nakonec gólem v nastavení vyhrála 1:0.

Chyboval také asistent Jakub Hrabovský, který v ligovém duelu Jablonce s Teplicemi nesprávně signalizoval v 83. minutě ofsajd Martina Doležala a sebral Jablonci šanci. Duel skončil bezbrankovou remízou. Hrabovský za to má trest na dvě kola.

Stejný trest dostal Ondřej Černý za to, že v utkání druhé ligy mezi Znojmem a Ústím nad Labem nevyloučil ve 45. minutě domácího hráče Jana Javůrka za zmaření zjevné brankové možnosti držením soupeře za ruku. Černý mu za to udělil jen žlutou kartu. Ústí z následné standardní situace šlo do vedení 1:0, zápas skončil remízou 2:2.