Osm kol a Plzeň už vede ligu o sedm bodů. Výhru v Boleslavi jí vystřílel Krmenčík

23. 9. 2017 19:55
Viktoria Plzeň vyhrála v osmém kole HET ligy na půdě Mladé Boleslavi 0:2 díky dvěma trefám Michala Krmenčíka. Vede tak ligovou tabulku již o sedm bodů před druhou Sigmou.
Daniel Kolář a Michal Krmenčík
Daniel Kolář a Michal Krmenčík | Foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav - Fotbalisté Plzně vyhráli v Mladé Boleslavi 2:0, zvítězili i v osmém kole první ligy a už jen jedno utkání jim schází k vyrovnání historicky nejlepšího vstupu do soutěže v podání Sparty ze sezony 2011/12. O dnešním triumfu Viktorie rozhodl v úvodní čtvrthodině dvěma góly Michael Krmenčík, který se dostal do čela tabulky kanonýrů.

Západočeši zvítězili v lize nad Boleslaví teprve podruhé z posledních šesti zápasů a využili zaváhání mistrovské Slavie (více zde). Na prvním místě tabulky jí odskočili už na osm bodů, před druhou Olomoucí mají náskok sedmi bodů. Boleslav nebodovala po předešlých dvou výhrách a zůstává v druhé polovině tabulky.

Boleslav začala aktivně, ale Západočeši ji hned po třech minutách zmrazili úvodní brankou. Limberský nacentroval do vápna šajtlí a Krmenčík z voleje akrobatickým pokusem překonal Vejmolu.

Po šesti minutách dostali balon hosté do sítě podruhé, ale pomezní rozhodčí chybně odmával zakončujícímu Kopicovi ofsajd. Ve 14. minutě už se Plzeň mohla radovat. Po dalším centru Limberského z levé strany přiťukl Hájek jemně míč ke Krmenčíkovi a ten ranou pod břevno nezaváhal. Šestou trefou v ligové sezoně se dostal do čela tabulky kanonýrů.

Domácí se snažili snížit, ale k vyloženým šancím je hostující obrana příliš nepouštěla. Marešovu střelu chytil Kozáčik a Stronati hlavičkoval vedle. Na druhé straně mohl naopak ve 35. minutě přidat třetí gól Petržela, jehož únik zlikvidoval Vejmola.

Plzeň na startu druhé půle kontrolovala hru, po hodině hry ale musel hostující brankář Kozáčik vyrazit na roh Přikrylovu přízemní střelu. Boleslav na chvíli ožila po příchodu čerstvého Komličenko, před nímž odklidit balon plzeňský gólman. Jinak ovšem hosté kontrolovali hru a v 74. minutě mohl zkompletovat hattrick Krmenčík, jenž z první těsně minul.

Rozhodčí Franěk pak odpustil Komličenkovi červenou kartu za bezohledný faul loktem do obličeje Limberského, který musel střídat a sanitka ho odvezla do nemocnice s podezřením na zlomeninu lícní kosti. V nastavení ještě mohl zdramatizovat závěr Stronati, ale minul.

8. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)

Branky: 3. a 14. Krmenčík. Rozhodčí: Franěk - Antoníček, Caletka. ŽK: Mareš, Magera, Fleišman - Limberský, Hrošovský, Petržela. Diváci: 3098.

Sestavy:

M. Boleslav: Vejmola - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek - Přikryl (83. Vukadinovič), Matějovský, Mareš - Chramosta (61. Komličenko), Magera (72. Mebrahtu). Trenér: Uhrin ml.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (80. Havel) - Hořava, Hrošovský - Petržela (67. Zeman), Kolář, Kopic - Krmenčík (88. Bakoš). Trenér: Vrba.