Ostrava v ligové generálce porazila Zabrze, Hradec v přípravě i popáté vyhrál

17. 7. 2021 19:50
Fotbalisté Ostravy v generálce na novou prvoligovou sezonu v Polsku porazili Zabrze 3:1. Nováček nejvyšší soutěže Hradec Králové zdolal Chrudim 2:0 a v letní přípravě udržel stoprocentní úspěšnost. Mladá Boleslav v závěrečném testu zvítězila nad dalším druholigovým týmem Žižkovem 4:1.
Petr Buchta byl jedním ze střelců Baníku
Petr Buchta byl jedním ze střelců Baníku | Foto: Dalibor Sosna

Baník v Zabrze poslal do vedení ve 27. minutě Buchta, na jehož trefu odpověděl Cholewiak. V závěru první půle však hostům vrátil náskok Kuzmanovič a srbský útočník v 53. minutě přidal svůj druhý gól. Ostravský tým v předchozím dnešním duelu s většinou hráčů z "béčka" prohrál s druholigovou Líšní 1:2.

Hradec o triumfu nad Chrudimí rozhodl až v závěrečné půlhodině. Jako první se trefil v 67. minutě Král, chvíli po něm zvýšil Záviška. "Votroci" v přípravě vyhráli všech pět utkání a inkasovali v nich jen dva góly.

Mladoboleslavští rozhodli o vítězství nad Žižkovem už v úvodním poločase. Dvě branky vstřelila letní posila Fila, další gól přidal Skalák z penalty. Po změně stran za domácího favorita skóroval ještě Dancák. Středočeši vyhráli pátý ze sedmi přípravných zápasů.

Karviné naopak konfrontace se slovenským protivníkem nevyšla a v Ružomberoku podlehla 1:2. Branku Slezanů vstřelil až v 78. minutě Papadopulos.

Pardubice porazily druholigovou Vlašim 2:0. První gól domácích zařídil krátce před pauzou Černý, pojistku přidal v 81. minutě Huf.

Zlín remizoval 1:1 s druholigovým Brnem, když po Zavadilově brance z penalty ze čtvrté minuty rychle srovnal Vraštil. Nová sezona nejvyšší soutěže začne příští sobotu.