reklama

Ostravský rodák Holzer skolil tým ze svého regionu: Ve druhé půli se mi náš výkon nezdál

Daniel Holzer v zápase Sparty proti Karviné Daniel Holzer v zápase Sparty proti Karviné autor: ČTK
V dohrávce 14. kola nejvyšší fotbalové soutěže porazila Sparta doma Karvinou 3:0. Vítěznou branku vstřelil už ve 4. minutě Daniel Holzer. Ostravský rodák a bývalý kapitán Baníku Ostrava, tak skolil tým ze svého regionu.

Praha - Už před zápasem Sparty proti Karviné byl Daniel Holzer středem pozornosti. Letenský klub totiž na bývalém kapitánovi Baníku Ostrava postavil předzápasový program. "Ono se to nabízelo, protože pocházím z regionu, ze kterého přijela Karviná," vysvětlil ostravský rodák.

Holoubek po Karviné: Humor mě při skládání sestavy opouští, na Southamtpon přibydou Dočkal a Mazuch Holoubek po Karviné: Humor mě při skládání sestavy opouští, na Southamtpon přibydou Dočkal a Mazuch Čtěte zde

A hned po čtyřech minutách bylo jméno Holzer z mikrofonů i z ochozů slyšet znovu. Levý záložník si naběhl na zadní tyč na přízemní centr Lukáše Juliše a otevřel skóre.

Holzer ocenil výkon soupeře

"Tři body jsou pro nás nejdůležitější, když včera Plzeň ztratila. Akorát se mi moc nezdál náš výkon ve druhé půli. Myslím, že jsme se trochu uspokojili, ale naštěstí jsme přidali třetí gól. Myslím, že Karviná hrála velmi dobře. Nechtěli hrát žádného zanďoura, což se mi na nich líbilo," ocenil hru soupeře střelec vítězné branky.

Sparta stejně jako po většinu podzimu nastoupila ve výrazně zraněními okleštěné sestavě a v základní sestavě dostal příležitost teprve osmnáctiletý středopolař Filip Havelka. "Havelka se mi dnes líbil, nebál se hrát. Pár míčů sice ztratil, ale snažil se hrát i těžké míče nahoru a celkově zápas zvládl dobře,"  zhodnotil debutanta v základní sestavě Holzer.

Holoubek prozkoušel další mladíky a Sparta v poklidu porazila Karvinou Holoubek prozkoušel další mladíky a Sparta v poklidu porazila Karvinou Čtěte zde

"Vnímám větší zodpovědnost, protože zraněných je tady opravdu hodně a my zkušenější musíme být těmi, kteří tým podpoří góly a asistencemi a pomůžou ještě těm mladším," je si vědom téměř kritické situace teprve jednadvacetiletý Holzer.

Přestože byl Holzer po zápase vyhlášen nejlepším hráčem utkání, tak ve svém představení viděl rezervy. "Nebyl jsem zase tak úplně spokojený se svým výkonem. Měl jsem hodně finálních přihrávek, které jsem pokazil."

Havelku při debutu podpořila celá rodina

Vzhledem k třízápasovému distanci pro Bořka Dočkala musel dnes ve středu zálohy vypomoct od začátku jeden z dorostenců, které ještě na začátku sezony vedl právě Holoubek. A volba padla na zmíněného Filipa Havelku.

"Jelikož jsem s prvním týmem docela často trénoval, tak vlastně v tom středu zálohy byl jenom Zinedine Mustedanagič nebo já. Trenér vybral mě a já jsem za to rád," byl rád za šanci od začátku na úkor kapitána bosenské devatenáctky Havelka.

reklama