reklama

Pardubice odmítly Slavii a s Boháčem prodloužily smlouvu

autor: Milan Kammermayer
Fotbalové Pardubice odmítly nabídku pražské Slavie na hostování brankářské jedničky Marka Boháče a s dvaatřicetiletým gólmanem prodloužily smlouvu do června 2023. Prvoligový nováček o tom informoval na klubových stránkách.

Slavia podle médií chtěla svého odchovance Boháče získat zpět na půlroční hostování a na oplátku Pardubicím nabízela brankáře Jakuba Markoviče, kterého si naposledy vypůjčila Mladá Boleslav. Východočeši ale na podmínky úřadujících mistrů nepřistoupili.

"Jeho odchod by byl ve hře jen v případě, že by Slavia měla zájem o jeho přestup, což se nestalo. Pražský klub měl zájem jen o hostování a naše vedení rozhodlo, že na podmínky Slavie nepřistoupíme a zvolíme variantu, která je nejlepší pro náš klub," uvedl sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel.

Boháč v podzimní části sezony za Pardubice odchytal všech 14 ligových zápasů, připsal si pět čistých kont a výbornými výkony pomohl týmu k překvapivému pátému místu v neúplné tabulce. Bývalý hráč Příbrami a Žižkova v nejvyšší soutěži absolvoval dosud 47 utkání a udržel 16 nul.

reklama