Penalta byla odpískána chybně, potvrdila komise rozhodčích. Orel chyboval na Slavii třikrát

31. 7. 2017 20:30
Fotbalový sudí Pavel Orel chyboval v sobotním ligovém zápase mezi Slavií a Teplicemi hned třikrát. Prokázala to komise rozhodčích FAČR.
Pavel Orel
Pavel Orel | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR označila výkon sudího Pavla Orla v sobotním ligovém utkání mezi Slavií a Teplicemi za neakceptovatelný. Udělal tři hrubé chyby, z toho dvě ve prospěch Slavie.

Orel poprvé chyboval v osmé minutě, kdy odpískal pokutový kop pro Slavii za domnělou hru rukou teplického Tomáše Vondráška. Domácí z penalty vstřelili jediný gól zápasu. Komise mu navíc vytkla, že penaltu odpískal až po několika sekundách hry. "Bylo špatně, že odpískal penaltu. A navíc tak pozdě. Tam byla prodleva nejméně osm vteřin," řekl předseda komise rozhodčích Michal Listkiewicz České televizi.

Ve 38. minutě naopak Orel měl pískat penaltu pro Slavii poté, co teplický stoper Michal Jeřábek zezadu podkopl domácího útočníka Halila Altintopa při snaze o dorážku. "To byla stoprocentní penalta a ještě se žlutou kartou pro faulujícího hráče," uvedl Listkiewicz.

Dále měl Orel v 53. minutě udělit druhou žlutou kartu slávistickému záložníkovi Jasminu Ščukovi za bezohledné kopnutí do soupeře a vyloučit ho. Ščuk však na trávníku vydržel do 79. minuty, kdy vystřídal.

"Komise rozhodčích FAČR považuje výkon rozhodčího za neakceptovatelný v profesionálních soutěžích," uvedla komise v prohlášení. Výši trestu však nesmí na pokyn UEFA zveřejňovat.

Chyby se dopustil rovněž Zbyněk Proske, když v utkání mezi Brnem a Ostravou neodpískal v 10. minutě pro Baník pokutový kop za úmyslnou hru rukou Jakuba Šurala. Ostrava zápas vyhrála 3:1.

Ve druhé lize hrubě chyboval asistent Valter Boček, který v duelu Příbrami se Znojmem mylně signalizoval ofsajd a hostům ve 31. minutě nebyla uznána regulérní branka. Zápas skončil 0:0.