Penalta to byla. Komise rozhodčích uznala, že sudí Duklu na Spartě poškodil

5. 9. 2018 10:45
Martin Frýdek zahrál rukou, arbitr Ondřej Pechanec však proti Letenským v klíčovém okamžiku utkání pokutový kop nenařídil...
Martin Frýdek (vlevo) v utkání s Duklou
Martin Frýdek (vlevo) v utkání s Duklou | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR měla Dukla Praha v pátečním zápase 7. kola první ligy na Spartě ve 43. minutě za bezbrankového stavu kopat penaltu.

Sudí Ondřej Pechanec se dopustil hrubé chyby, když nenařídil pokutový kop za úmyslnou hru rukou domácího Martina Frýdka ve vápně, stejně tak videorozhodčí Radek Příhoda, který měl dostupné záběry odeslat rozhodčímu ke zhlédnutí.

Komise rozhodčích dala za pravdu Dukle, která se o situaci zmínila při kritice několika verdiktů rozhodčích a používání videa. Tým z Julisky na Spartě nakonec prohrál 0:2 a na posledním místě ligové tabulky zůstává jako jediný bez bodu.

V sobotním ligovém šlágru v Edenu se také rozhodčí Petr Ardeleanu podle komuniké komise dopustil hrubé chyby, když ve spolupráci s asistentem Ivem Nádvorníkem neodpískal penaltu ve prospěch Slavie za úmyslnou hru rukou plzeňského Martina Zemana ve vápně. Pokutový kop byl nařízen až dodatečně po zhlédnutí dostupných záběrů, které sudímu správně odeslal videorozhodčí.

Komise také Ardeleanuovi a druhému z asistentů Dušanu Pospíšilovi vytkla, že v 55. minutě nepostupovali podle metodiky videa. Měli nechat dohrát útočnou akci domácích a následně ji nechat přezkoumat na videu. Místo toto byl nesprávně odmáván ofsajd. Slavia i tak rozdrtila Plzeň 4:0.

Hrubé chyby se dopustil v 7. kole i asistent rozhodčího Stanislav Pochylý, který nesignalizoval ofsajd u branky olomouckého Jakuba Plška na 1:0 v nedělním duelu s Bohemians 1905.

Nesprávně se podle komise zachoval v této situaci v páté minutě také videorozhodčí Karel Hrubeš, jenž gól i po zhlédnutí dostupných záběrů nechal uznat. Hosté na Hané nakonec po obratu zvítězili 3:2.