reklama

Petr Rada se vrací do ligy. V Příbrami po katastrofálním startu sezony nahradí Pulpita

Petr Rada je zpátky Petr Rada je zpátky autor: Milan Kammermayer
Příbram má za sebou hodně nevydařený vstup do sezony, po kterém je bez bodu a vstřeleného gólu poslední v tabulce. Navíc vypadla už ve 2. kole domácího poháru MOL Cupu s třetiligovým Litoměřickem po prohře 1:3.

Příbram - Fotbalisté Příbrami po 4. kole první ligy mění trenéra. Prezident klubu Jaroslav Starka dnes odvolal Martina Pulpita, který na lavičce vydržel jen sedm ligových zápasů. Nahradí ho bývalý reprezentační kouč Petr Rada.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Příbram má za sebou hodně nevydařený vstup do sezony, po kterém je bez bodu a vstřeleného gólu poslední v tabulce. Navíc vypadla už ve 2. kole domácího poháru MOL Cupu s třetiligovým Litoměřickem po prohře 1:3. Od tohoto zápasu měl Pulpit ultimátum, že musí bodovat na Slavii, kde však středočeský celek prohrál 0:3.

"Los jsme měli těžký a normálně bych ještě počkal, ale po té blamáži s Litoměřickem, kde mě tým hodně zklamal, jsem to uspíšil. Dostat tři góly od loni divizního týmu a nedat ze hry ani jeden s útokem Mahmutovič, Majtán, to je pro mě nepřijatelné," řekl ČTK Starka. "Proto jsem řekl, že když se neudělá bod na Slavii, tak se musíme rozejít. Je mi to líto, ale takový je fotbalový život," dodal.

Tým se pokusí zvednout osmapadesátiletý Rada, který odkoučoval už 276 ligových zápasů na lavičkách Slavie, Plzně, Jablonce, Liberce, Jihlavy a Teplic, kde působil naposledy. V letech 2008 a 2009 vedl i český národní tým.

"Petr Rada je dobrý trenér, má za sebou spoustu zajímavých a úspěšných štací. Vždy jsem jeho práci respektoval a měl jsem ho v hledáčku, ale mezi trenéry, kteří by asi tak malý klub nevzali. Teď jsem ho oslovil a jsem rád, že to přijal. Doufám, že se naše hra změní a budeme mít výsledky," řekl Starka.

Jak utrápit mistra. Tak Zlín školil Plzeň rychlými brejky Jak utrápit mistra. Tak Zlín školil Plzeň rychlými brejky Prohlédněte zde

Kromě trenéra Pulpita končí v klubu také kouč brankářů Vítězslav Rejmon a sportovní ředitel Roman Rogoz. Novým výkonným ředitelem se stal majitel příbramského celku Jan Starka, syn prezidenta klubu.

Příbram se postarala o druhou trenérskou změnu v sezoně. Už po 2. kole skončil v Mladé Boleslavi Karel Jarolím, který se přesunul k reprezentaci a jeho místo převzal Leoš Kalvoda.

reklama