reklama

Petržela ve Zlíně dotrénoval. Mužstvo dostane nový impulz, aby se vzchopilo, věří Grygera

Palec dolů. Vlastimil Petržela ve Zlíně končí. Palec dolů. Vlastimil Petržela ve Zlíně končí. autor: Milan Kammermayer
Zkušený kouč dovedl tým k záchraně, ale pokračovat u něho nebude. Podle spekulací by ho mohl nahradit Svatopluk Habanec.

Zlín - Trenér Vlastimil Petržela vydržel na lavičce fotbalistů Zlína jen tři měsíce. Čtyřiašedesátiletý kouč se podle klubového webu s vedením čtyři dny po posledním kole ligové sezony dohodl na ukončení smlouvy, která původně měla vypršet až za rok.

Petržela vedl Zlín od konce února po Bohumilu Páníkovi, kterého vedení klubu po špatných výsledcích odvolalo. Zkušený trenér převzal mužstvo na devátém místě ligové tabulky, výsledkový vzestup ale nepřišel a "Ševci" až do předposledního kola neměli jistou záchranu. Nakonec obsadili desáté místo.

Petržela začal angažmá ve Zlíně debaklem 0:4 s Jabloncem a třemi ligovými porážkami za sebou. Za dvanáct kol měl bilanci tří výher, tří remíz a šesti porážek. Dvakrát také vedl "Ševce" v domácím poháru, kde tým vypadl v semifinále s Jabloncem.

"K ukončení spolupráce pana Petržely u prvního týmu došlo po vzájemné dohodě. Přípravu na další sezonu absolvuje kádr již pod vedením nového kouče," uvedl sportovní ředitel zlínského klubu Zdeněk Grygera.

V médiích se spekuluje, že by se Petrželovým nástupcem mohl stát Svatopluk Habanec. "V tuto chvíli stále pracujeme s několika variantami. Věříme, že to bude pro mužstvo dostatečně silný impulz k tomu, aby se v další sezoně vzchopilo," dodal Grygera.

Petržela během své bohaté kariéry vedl řadu klubů. Působil ve Slavii Praha, Liberci, Spartě, Bohemians, Mladá Boleslavi, Olomouci, Neftči Baku, Viktorii Žižkov, Michalovcích, Vlašimi, Ostravě a Petrohradu. Právě angažmá v Rusku mu vyneslo největší slávu, se Zenitem došel do čtvrtfinále tehdejšího Poháru UEFA, nynější Evropské ligy.

Obránce Kadlec ve Spartě končí. Na Letné nepočítají ani s Mavubou, přijít má Tetteh Obránce Kadlec ve Spartě končí. Na Letné nepočítají ani s Mavubou, přijít má Tetteh Čtěte zde
reklama