reklama

Pivarník po remíze s Teplicemi končí na lavičce Plzně, tým vedou Bečka s Horváthem. Vrátí se Vrba?

Roman Pivarník. Roman Pivarník. autor: Milan Kammermayer
Fotbalisté Plzně jsou bez trenéra, po remíze s Teplicemi končí kouč Roman Pivarník. Tým dočasně převzal jeho asistent Zdeněk Bečka. "K nepopulárnímu kroku nás vedl především neuspokojivý herní projev týmu a do určité míry i výsledky v jarní fázi nejvyšší soutěže," vysvětlil generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Plzeň - Trenér Roman Pivarník v neděli skončil na na lavičce fotbalistů Viktorie Plzeň. Tým prozatím povede jako hlavní kouč Zdeněk Bečka, kterému bude asistovat Pavel Horváth. Ten zatím nevlastní potřebnou profesionální licenci, aby mužstvo mohl vést jako hlavní kouč.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Podle zákulisních informací z plzeňského tábora se nabízejí dvě varianty další budoucnosti: Buď dvojice Bečka-Horváth "dojede" sezonu, přičemž Horváth bude mít výraznější hlas, než by klasické asistentské pozici slušelo. Anebo se VIktorii podaří znovu zlákat do svých služeb Pavla Vrbu.

K odvolání trenéra došlo po sobotní remíze Západočechů s Teplicemi v poměru 2:2. Podle tiskové zprávy klubu je důvodem ukončení Pivarníkova působení neuspokojivý herní projev v jarní části první ligy.

Viktoria je sice v čele ligové tabulky, ale už potřetí ze sedmi jarních zápasů ztratila body a dnes může o první místo přijít, pokud ji přeskočí Slavia, jíž čeká domácí zápas proti Spartě. Nyní slávisté ztrácejí dva body.

"Dnes ráno, tedy několik hodin po utkání, jsme se domluvili na ukončení spolupráce s trenérem Romanem Pivarníkem i jeho asistenty Martinem Vaniakem a Tomášem Truchou," uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

"K nepopulárnímu kroku nás vedl především neuspokojivý herní projev týmu a do určité míry i výsledky v jarní fázi nejvyšší soutěže," vysvětlil generální manažer.

Vedením týmu byl pověřen dosavadní asistent Zdeněk Bečka, jenž vedl i nedělní pozápasový trénink. Asistovat na lavičce mu bude Pavel Horváth. "Vzniklou situaci jsme se rozhodli řešit interně i s ohledem na páteční utkání, které nás čeká v Hradci Králové. Chceme být stoprocentně připraveni," uzavřel Adolf Šádek.

Gilotina visela na Pivarníkem vlastně od začátku jara

Bouračka v opilosti, točení volantem či likvidační faul. Projděte si největší Limberského průšvihy Bouračka v opilosti, točení volantem či likvidační faul. Projděte si největší Limberského průšvihy Prohlédněte zde

Vedení klubu se nelíbilo, že Pivarník chtěl hru Plzně zjednodušit. Vynechával středovou kombinaci a vedl tým k nákopům na hrot. V úvodu jara z toho doma proti slabé Příbrami byla jen těsná výhra 1:0, ve Zlíně pak přišla bezbranková remíza a už tehdy se pozice trenéra Pivarníka  začala zpochybňovat.

Atmosféra ještě zhoustla po porážce 0:1 na Slavii, která VIktorii zkomplikovala její mistrovské plány.Po ní následovala schůzka vedení klubu s trenérem. Ale ten zůstal nadále ve funkci.

Následovala vydřená vítězství 1:0 nad Liberecem, když branka padla z ofsajdové pozice, a 1:0 na Bohemians. V Karviné Plzeň dvakrát prohrávala, přesto dokázala 3:2 zvítězit. V sobotu proti Teplicím z hrozivých 0:2 stáhla ještě doma v závěru na konečných 2:2, ale bod už byl vedení klubu málo. A Pivarník skončil.

Pokud ředitel klubu Adolf Šádek zdůrazňuje, že teď potřebovali vyřešit situaci hlavně před pátečním duelem proti Hradci Králové, nabízí se úvaha, že aktuální složení realizačního týmu nevnímá vedení klubu jako konečné.

Jak známo, po zimním odchodu z Machačkaly je volný Pavel Vrba, strůjce největších plzeňských úspěchů. Zájem o něj ovšem projevovala i pražská Sparta.

V této ligové sezoně jde už o dvanáctou změnu kouče. Spartu v tomto ročníku vedli hned čtyři různí trenéři Zdeněk Ščasný, David Holoubek, Tomáš Požár a Petr Rada. Dvě změny udělaly Mladá Boleslav a Příbram, kouče měnili také v Jablonci, Slavii, Jihlavě a Dukle.

Žebříček fotbalových boháčů: Vládne Ronaldo. Vydělá si přes dvě miliardy za sezonu Žebříček fotbalových boháčů: Vládne Ronaldo. Vydělá si přes dvě miliardy za sezonu Prohlédněte zde
reklama