reklama

Plzeň hlásí první zimní posilu. Kraj obrany vyztuží Slovinec Janža

Erik Janža – posila Viktorie Plzeň. Erik Janža – posila Viktorie Plzeň. autor: Twitter NK Maribor
Plzeňská Viktoria má první zimní posilu. Z Mariboru přichází 23letý bek Erik Janža. Nahradí Davida Limberského?

Plzeň – Slovinský obránce Erik Janža je první zimní posilou fotbalistů Viktorie Plzeň. Třiadvacetiletý zadák, který má na kontě jeden reprezentační start, přišel z Mariboru a podepsal s vedoucím klubem první ligy smlouvu na čtyři a půl roku.

Kolem Ďuriše krouží silné kluby z Dánska, Polska či Izraele. Ale Plzeň hrot rozhodně nepustí lacino Kolem Ďuriše krouží silné kluby z Dánska, Polska či Izraele. Ale Plzeň hrot rozhodně nepustí lacino Čtěte zde

Plzeň Janžu pečlivě sledovala celý podzim. "Několikrát jsme se byli osobně podívat na zápase. Erik je stabilním členem základní sestavy Mariboru a jsme přesvědčeni, že pro nás bude velkým přínosem," uvedl na klubovém webu generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Janža se bude na začátku ledna hlásit trenéru Romanu Pivarníkovi na startu zimní přípravy. Levý obránce nastupoval pravidelně za mládežnické reprezentační výběry. "Ve třiadvaceti jde o velmi perspektivního hráče," dodal Šádek.

Přestupovou částku kluby nezveřejnily. "Jsem šťastný, že se podařilo domluvit můj přestup do Plzně. Tento klub velmi dobře znám, jde o velký tým, který pravidelně hraje evropské poháry a má v Evropě zvuk," řekl Janža. "A o městu jsem slyšel samé pozitivní věci, takže se do Plzně těším," dodal.

reklama