reklama

Plzeň jde proti tankům Slavie a Sparty s klackem, my s holýma rukama, glosuje Levý ze Slovácka

Trenér Slovácka Stanislav Levý si nedává před novou sezonou přehnané cíle. Trenér Slovácka Stanislav Levý si nedává před novou sezonou přehnané cíle. autor: ČTK
Fotbalové Slovácko čeká náročná sezona. S fotbalovými obry Slavií a Spartou se bude trpaslík z moravského Slovácka měřit jen těžko a zespodu tabulky na něj budou tlačit navrátilci do ligy z Olomouce a Ostravy.

Uherské Hradiště - Jen několik změn oproti předchozí sezoně zaznamenalo fotbalové Slovácko. Klub z nejmenšího ligového města se snažil v letní pauze především zacelit mezery po odchodech některých hráčů na hranici základní sestavy. Vedení klubu se i nadále poohlíží po útočníkovi poté, co ukončilo smlouvu s Francisem Koném.

Tým z Uherského Hradiště prošel přípravou bez překvapivějších výsledků. Varováním pro svěřence trenéra Stanislava Levého mohla být pouze vysoká prohra s Baníkem 1:6. Spokojení mohli být s vyrovnaným zápasem s AS Řím (0:1) nebo s výhrou nad Dinamem Záhřeb (2:1).

Zlín bude hrát Evropskou ligu na stadionu v Olomouci Zlín bude hrát Evropskou ligu na stadionu v Olomouci Čtěte zde

"Zápasy s atraktivními soupeři a šestitýdenní příprava naznačily, že přístup a pracovitost hráčů odpovídají přesně mým představám," těšilo krátce před startem sezony trenéra Levého. Přípravu Slovácka pouze narušila zranění důležitých hráčů Šumulikoského, Rady, Břečky nebo Zajíce.

Slovácko se v uplynulých sezonách pravidelně umisťovalo ve středu tabulky a ani letos nemá vyšší ambice. "Co se týče Sparty a Slavie, tak jestli pan Šádek řekl, že jdou proti tankům s klackem, tak my jdeme proti tankům s holýma rukama," poznamenal trenér Levý. "Nastala doba, kdy budou do Čech chodit zahraniční hráči i trenéři. Bude to ale ku prospěchu ligy," navázal.

Moravané navíc budou zároveň čelit tlaku odspodu tabulky, což si v Uherském Hradišti dobře uvědomují. "Následující ročník čekám daleko náročnější než předchozí. Ze druhé ligy se vrátily tradiční týmy jako Sigma a Baník," řekl kouč loni dvanáctého týmu tabulky.

Týmu před sezonou chybí útočník. Nástupcem Doška se měl loni stát Francis Koné, ale ten se kvalitám českého veterána vyrovnat nedokázal, a navíc ho trápila častá zranění. Klub s ním i kvůli špatné tréninkové morálce po sezoně rozvázal smlouvu. Togský reprezentant následně zamířil do Zbrojovky Brno za bývalým trenérem Slovácka Svatoplukem Habancem.

Slovácko před novou sezónou

Bilance z přípravy

4 výhry, 1 remíza, 4 porážky

Přišli

Tomáš Vasilijev (Uničov, MSFL)
Patrik Hellebrand (Zlín)
Josef Divíšek (Příbram, FNL)
Jakub Petr (Olomouc)
Jan Juroška (Dukla)

Odešli       

Eldar Čivič (Sparta)
Francis Koné (konec smlouvy)
Benjamin Tetteh (konec hostování)
Juraj Chvátal (konec hostování)

"Pozice útočníka nás trápí a tento problém chceme řešit," ujišťoval fanoušky trenér Levý. Útočníkem číslo jedna by se měl stát jednadvacetiletý Tomáš Zajíc, který zatím v lize odehrál 26 utkání. "Zajíc je členem kádru reprezentační dvacítky, je perspektivní," řekl o odchovanci Slovácka Levý. Dalšími alternativami na hrot jsou už jen sedmnáctiletý Kubala a dvacetiletý Korejec Yu.

Právě střelec po celou loňskou sezonu Slovácku chyběl. Tým nastřílel v 30 zápasech pouze 29 branek. Posila na důležitý post ale zatím nepřišla. "Z hlediska transferů se nám některé věci podařily, jiné bohužel ne. Stále ale máme prostor věci řešit. Žádný příchod ovšem není v jednání," přiznal ředitel Slovácka Petr Pojezný. "Nicméně současný kádr je připravený ligovou sezonu zahájit," ujistil.

Ačkoliv Slovácko oznámilo nejvíce příchodů za posledních několik přestupových období, muselo se zároveň vyrovnat s odchody hráčů na hraně základní sestavy. Nejcitelnější je ztráta bosenského křídelníka Eldara Čiviče, kterého si vyhlédla Sparta.

Indonéská liga, Sparta i národní tým. Co dnes dělají slávisté, kteří vykopali historický debut v LM? Indonéská liga, Sparta i národní tým. Co dnes dělají slávisté, kteří vykopali historický debut v LM? Prohlédněte zde

Zvučná jména na seznamu posil nejsou. "Kromě Petra a Divíška jsme angažovali mladé hráče s minimem zkušeností z ligy. Jestli to jsou opravdové posily, se ukáže až časem," řekl Levý na adresu posil Vasilijeva, Jurošky a Hellebranda. Cíl pro novou sezonu má jasný. "Chtěl bych pokračovat v trendu z jara, kdy jsme hráli aktivní fotbal, zlepšit bychom chtěli práci v obou šestnáctkách," dodal.

Jako první prověří Slovácko na jeho hřišti v prvním kole Jablonec. Generálku s tureckým Karabüksporem český tým prohrál 0:1, Jablonec taktéž s tureckým soupeřem Göztepe prohrál 1:2. Jestli bude mít trenér Levý v prvním kole k dispozici všechny hráče, není zřejmé. "Trápí nás pozice stopera, protože tři ze čtyř našich hráčů na tento post mají zdravotní potíže. Jasno bude až v pátek," uzavřel před startem ligy Levý.

reklama