reklama

Plzeň poslala obránce Hájka na hostování do Mladé Boleslavi

Tomáš Hájek Tomáš Hájek autor: Tomáš Liška
Z mistrovské Viktorie Plzeň odchází obránce Tomáš Hájek, který bude v jarní části sezony nastupovat za Mladou Boleslav. Ve středočeském klubu bude sedmadvacetiletý fotbalista působit na půlročním hostování bez opce. Boleslav také posílí Dominik Mašek z Bohemians 1905.

Místo Hájka se do přípravy Plzně zapojí Jiří Piroch, kterého si Viktoria stáhla z hostování v Karviné. Druhý tým ligové tabulky o tom informoval na svém webu.

Hájek je hráčem Plzně dva roky. Předloni v lednu 2017 přišel na západ Čech ze Zlína, kde byl kapitánem, a podepsal smlouvu do léta 2020. Za Viktorii dosud odehrál 24 ligových zápasů. V této sezoně však dostal šanci jen ve dvou utkáních domácího poháru. Celkem má v lize odehráno 72 zápasů, v nichž dal čtyři góly.

"Po zranění jsem začal hrát až v polovině podzimu a využil jsem nabídky z Mladé Boleslavi, která o mě projevila zájem již v průběhu sezony. Působení v Mladé Boleslavi je pro mě nová výzva. Neříkám, jak dlouho za ni budu hrát, chci se především vrátit do herní pohody, na jakou jsem byl zvyklý," uvedl Hájek na webu Mladé Boleslavi po dnešních fyzických testech.

Rád by Středočechy pomohl dostat do vyšších pater tabulky, než je současné desáté místo. "Nikdo neví, jak bude česká liga v novém herním formátu na jaře vypadat, ale Mladá Boleslav má dobrý a perspektivní tým na to, aby bojoval o podstatně lepší umístění," dodal Hájek.

Třiadvacetiletý Piroch na podzim nastoupil za Karvinou ve čtyřech ligových zápasech. Na jaře si zahrál nejvyšší soutěž třikrát za Jablonec.

Bohemians opouští Mašek

Rovněž třiadvacetiletý Mašek přišel do Bohemians v létě 2016 a stal se jednou z opor týmu. Rodák z Příbrami odehrál za pražský klub 68 ligových zápasů a dal v nich deset branek. Povedla se mu především minulá sezona, v níž se trefil šestkrát a k tomu přidal pět asistencí. Během uplynulého podzimu laboroval s vykloubeným loktem a ve 14 kolech zaznamenal jediný gól.

Naopak po půlroce se do Bohemians vrací z mateřské Mladé Boleslavi stoper Lukáš Hůlka. Třiadvacetiletý obránce ve středočeském klubu na podzim nechyběl ani v jednom z 19 kol a připsal si jeden gól a dvě asistence. Byl i kapitánem.

reklama