reklama

Plzeň potvrdila příchody albánského reprezentanta a Zemana

Martin Zeman se do Štruncových sadů vrací po třech letech Martin Zeman se do Štruncových sadů vrací po třech letech autor: Viktoria Plzeň
Levonohý záložník Martin Zeman přestoupil do Viktorie Plzeň, kde podepsal smlouvu na tři roky. Na roční hostování s opcí přichází albánský reprezentant Ergys Kace. "Čeká nás náročný podzim v lize i pohárové Evropě, proto jsme se rozhodli přivést posily,“ uvedl v tiskové zprávě generální manažer Viktorie Adolf Šádek. Plzeň naopak nepotvrdila, že do týmu přijde Tomáš Poznar ze Zlína, o jehož jméně média také spekulovala. Stejně tak zatím není jasné, kdo z klubu odejde. "Někteří mají chuť vyzkoušet si zahraniční angažmá, po vzájemné dohodě jim to umožníme a budeme v tomto směru nápomocni. Rozejdeme se určitě v dobrém, ale nejprve si vše vyřešíme interně," uvedl Šádek.

Plzeň - Fotbalová Plzeňden po vyřazení ve 4. předkole Ligy mistrů oznámila jména dvou posil do zálohy. Ze Sionu přestoupil bývalý hráč Viktorie Martin Zeman a z PAOK Soluň přišel albánský reprezentant Ergys Kace na roční hostování s opcí.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Sedmadvacetiletý Zeman hostoval v Plzni v sezoně 2012/13 ze Sparty, ale výrazněji se v týmu českého mistra neprosadil. Poslední rok hrál ve švýcarském Sionu, v jehož dresu zasáhl do 31 soutěžních utkání a nedal žádný gól. Předtím bývalý mládežnický reprezentant působil v rakouské Admiře, Senici nebo Příbrami. V Plzni podepsal smlouvu na tři roky.

"Příchodem Martina posilujeme a zdvojujeme levou stranu hřiště, kde jsme měli k dispozici jen Jana Kovaříka. Prostředí ve Viktorii velmi dobře zná, nepotřebuje příliš času na rozkoukávání a má velkou chuť pracovat a ukázat, co v něm je," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Třiadvacetiletý Kace žije v Řecku už od tří let a za PAOK hrál od dvanácti. Defenzivní středopolař za přední řecký klub odehrál 141 zápasů, ve kterých dal šest branek. Sedmnáct utkání a dva góly nasbíral za albánskou reprezentaci, za kterou odehrál i 30 minut na letošním mistrovství Evropy ve Francii. "Delší dobu jsme jej sledovali a jsme rádi, že jsme se nyní domluvili na jeho působení u nás. Slibujeme si od něj vyztužení záložní řady a zvýšení konkurence," řekl Šádek.

Do Plzně by měl zamířit také útočník a kapitán Zlína Tomáš Poznar, což však západočeský klub zatím nepotvrdil. "Vše oznámíme až ve chvíli, kdy bude jeho transfer dotažený," konstatoval Šádak.

Viktorii po nepovedeném vstupu do sezony také několik fotbalistů opustí. Podle spekulací médií by mohlo jít o záložníka Daniela Koláře, obránce Františka Rajtorala a útočníka Jana Holendu.

"Někteří mají chuť vyzkoušet si zahraniční angažmá, po vzájemné dohodě jim to umožníme a budeme v tomto směru nápomocni. Rozejdeme se určitě v dobrém, ale nejprve si vše vyřešíme interně, až poté potvrdíme oficiálně. Není to pro nás jednoduchá situace, prosíme tedy všechny fanoušky o chvilku strpení. Mediální spekulace nijak komentovat nebudeme," uvedl Šádek.

Vyjádřil podporu kouči Romanu Pivarníkovi, který od letního příchodu z Bohemians 1905 vyhrál s Plzní jen dvě z osmi soutěžních utkání a po výsledcích 0:2 a 2:2 vypadl ze 4. předkola Ligy mistrů s Ludogorcem Razgrad. "S prací trenéra jsme maximálně spokojeni a má ve všech krocích naši plnou důvěru," prohlásil generální manažer Plzně, která si na podzim zahraje Evropskou ligu.

Plzeňské srdce v Lize mistrů dotlouklo před branami základní skupiny Plzeňské srdce v Lize mistrů dotlouklo před branami základní skupiny Prohlédněte zde


reklama