Plzeň přežila nemožné. Bohemians sahali po výhře, nakonec odjíždějí bez bodu

31. 3. 2019 19:27
Viktoria snížila náskok Slavie na čele tabulky na sedm bodů. Nad Bohemians vyhrála v bláznivém zápase 3:2. Jablonec se přiblížil třetí Spartě, když doma snadno 3:0 přehrál Příbram.
Plzeň těsně porazila Bohemians.
Plzeň těsně porazila Bohemians. | Foto: Tomáš Liška

Plzeňští zabrali po dvou porážkách za sebou. Domácí ztratili dvoubrankové vedení, ale střídající Tomáš Chorý v 86. minutě dramatický zápas rozhodl. Úřadující mistři využili sobotního zaváhání pražských "S". Druhý tým tabulky se vedoucí Slavii přiblížil na sedm bodů a současně si vytvořil osmibodový náskok před třetí Spartou.

Už v úvodních jedenácti minutách se dvakrát prosadil domácí Jean-David Beauguel, v prvním poločase hostující Josef Jindřišek neproměnil penaltu. V 63. minutě snížil Lukáš Hůlka a za deset minut vyrovnal Jindřišek. Poslední slovo však měl Chorý.

Plzeň začala výborně a už v sedmé minutě otevřela skóre. Řezník střílenou přihrávkou našel před brankou Beauguela, který míč snadno doklepnul do sítě.

V 11. minutě Bohemians inkasovali podruhé. Kopic v šestnáctce přiťukl míč Beauguelovi a francouzský útočník pohotovou střelou překonal brankáře Fryštáka. Pro Beauguela to byl celkově třináctý gól v ligové sezoně a čtvrtý za Viktorii.

Bohemians se po půlhodině hry mohli vrátit do zápasu. Brabec před Puškáčem zahrál v pokutovém území rukou a rozhodčí Berka po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop. Jindřišek však selhal a těsně minul branku. Domácí měli v závěru první půle tlak. Beauguel v dobré pozici trefil spoluhráče, pak "Klokany" podržel Fryšták, když zblízka vykopl Řezníkův pokus.

Beauguel přišel o šanci na hattrick krátce po pauze, kdy kvůli zranění musel střídat a nahradil ho Chorý. Domácí dál hazardovali s dvoubrankovým vedením. Po Hořavově chybě Vaníček vyslal do úniku Reitera, který však svoje sólo zahodil a trefil jen gólmana Hrušku.

V 63. minutě už se Pražané dočkali snížení. Po rohovém kopu propadl míč k Hůlkovi a ten od domácí obrany dostal hodně času i prostoru ke gólové střele. Stoper Bohemians tak stylově oslavil své dnešní 24. narozeniny.

"Klokani" měli najednou velkou převahu a v 73. minutě vyrovnali. Reiter si vyměnil míč s Jindřiškem, který přesnou střelou odčinil své penaltové zaváhání. Plzeňští v obraně neuvěřitelně propadávali. Po další přihrávce Reitera mohl otočit skóre Ljovin, jenže před odkrytou brankou trefil jen bránícího Řezníka.

Viktoria se ale v závěru vzepjala k velkému náporu. Střídající Pačinda ještě po rohu hlavičkoval do tyče, ale v 86. minutě už Kovařík hlavou přiťukl míč Chorému a ten zblízka nezaváhal. Plzeň potvrdila pozici nejlepšího domácího týmu ligové sezony a na svém stadionu vyhrála dvanáctý ze třinácti zápasů.

Fotbalisté Jablonce vyhráli v utkání 26. ligového kola nad Příbramí 3:0. Severočeši vedli po poločase brankami Vladimira Jovoviče a Michala Trávníka z penalty 2:0 a po pauze se trefil ještě Martin Doležal. Jablonec potřetí za sebou neprohrál a ze čtvrté příčky ztrácí na třetí Spartu šest bodů. Příbrami nepomohl ani příchod nového trenéra Romana Nádvorníka. Hosté nebodovali potřetí za sebou a na čtrnáctém místě tabulky mají šestibodový náskok před patnáctou Karvinou.

26. kolo první fotbalové ligy

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 3:2 (2:0)

Branky: 7. a 11. Beauguel, 86. Chorý - 63. Hůlka, 73. Jindřišek. Rozhodčí: Berka - Kotalík, Melichar - Zelinka (video). Bez karet. Diváci: 9362.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hubník, Brabec, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (66. Petržela), Čermák (81. Pačinda), Kovařík - Beauguel (50. Chorý). Trenér: Vrba.

Bohemians: Fryšták - Bederka, Hůlka, Pokorný - Záviška (39. Dostál), Ljovin, Jindřišek (86. Nečas), Schumacher - Reiter, Puškáč (56. Hilál), Vaníček. Trenér: M. Hašek.

FK Jablonec - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 12. Jovovič, 43. Trávník z pen., 49. Doležal. Rozhodčí: Pechanec - Vaňkát, Vodrážka. ŽK: Nový, Matoušek (oba Příbram). Diváci: 2406.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Kubista, Břečka, Sobol - Hübschman - Jovovič (73. Fábry), Trávník, Považanec (65. Kratochvíl), Vatajelu - Doležal (81. Chramosta). Trenér: Rada.

Příbram: Kočí - Nový, Chaluš, Tregler, Jablonský - Hlúpik (46. Keita), Soldát (46. Polidar), Matoušek, Kingue, Voltr (72. Vůch) - Fantiš. Trenér: Nádvorník.