7. Bucha
34. Ondrášek
45+1. Hejda
90+3. Krejčí ml.

Vítejte u online přenosu z utkání 7. kola Fortuna:Ligy mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha. Utkání se odehraje v neděli 8. listopadu od 18:15.

Plzeň

SESTAVA PLZNĚ

Hruška - Havel, Hejda, Brabec (C), Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák - Ba Loua, Ondrášek, Kopic

Staněk - Alvir, Beauguel, Káčer, Kayamba, Kovařík, Pernica

Sparta

SESTAVA SPARTY

Nita - Plechatý, Pavelka, Hancko - Vindheim, Krejčí ml., Sáček, Dočkal (C), Krejčí st. - Juliš, Polidar

Heča - Hanousek, Karabec, Lischka, Plavšič, Souček, Trávník

Domácí fotbalisté se dnes v zápasovém tempu představí poprvé od 4. října, kdy hráli na půdě olomoucké Sigmy. Na výkony před pauzou však rozhodně nebudou chtít navázat, neboť v říjnu nejprve proti Beer Ševě přišli o možnost zahrát si základní skupinu Evropské ligy a poté jen remizovali v Olomouci. V tabulce je tak Plzeň po šesti odehraných kolech na čtvrtém místě, přičemž na dnešního soupeře ztrácí pět bodů.

Sparta je na rozdíl od Plzně výrazně rozehranější. Za poslední tři týdny totiž odehrála tři úvodní duely základní skupiny Evropské ligy a před dnešním střetnutím dokonce vysoko zvítězila na půdě slavného Celticu. V lize navíc Pražané ještě neztratili ani bod, když vyhráli s Jabloncem, Příbramí, Zlínem, Karvinou, Olomoucí i Brnem. Průměr vstřelených branek v těchto šesti utkáních se navíc vyhoupl nad tři!

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

28.6.2020 Plzeň - Sparta 2:1

17.6.2020 Sparta - Plzeň 2:1

27.5.2020 Sparta - Plzeň 1:2

Velkým zásahem do sestavy Sparty je aktuálně zranění Adam Hložka, který letos prokazoval skvělou formu. Navíc je mimo hru také Libor Kozák či stoperská dvojice Čelůstka - Štětina. Oproti utkání na Celticu navíc nehraje ani David Moberg Karlsson.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

2.

Matěj Polidar aktivně napadal Brabce, který byl dříve u míče a zahrál k Hruškovi. Ani jeden z celků se zatím nedostal do blízkosti šestnáctky.

3.

Zajímavý centr od Sáčka v závěru třetí minuty. Na dobrou přihrávku si naskakoval Krejčí starší, ale na míč o kousek nedosáhl.

5.

Plzeň se přiblížila k pokutovému území. Ba Loua však neprošel přes Plechatého.

6.

Výborně Havel, který přesně načasoval skluz u postranní čáry a navíc pro Plzeň vybojoval vhazování.

7.

Domácí jdou zničehonic do vedení! Hrůzostrašnou rozehrávku předvedl Plechatý, který míč daroval Čermákovi. Domácí záložník zužitkoval rychlé přečíslení, vysunul PAVLA BUCHU a ten dokázal přelobovat bezmocného Nitu.

9.

Viktoria drží míč na útočné polovině. K pokutovému území se však zatím nepřibližuje.

10.

Další chyba při rozehrávce Sparty. Naštěstí pro hosty teď Ondrášek nevyprodukoval přesnou kolmici.

11.

Několik nedovolených zákroků už předvedli domácí obránci. Před chvílí Hejda ve skluzu trefil Juliše, nyní Brabec podťal Matěje Polidara.

12.

A znovu je hra přerušená. Častým adresátem důrazných zákroků domácích je zatím Lukáš Juliš.

13.

Vindheim dostal prostor na pravé straně, ale centrem trefil záda Limberského. Míč si pak ze vzduchu stáhl Hruška.

14.

Dobrá kombinace domácích. Ondrášek hrudí namířil míč k Buchovi, který mu přihrávku okamžitě vrátil. Výsledkem byla Ondráškova střela z otočky, jež byla sražena na roh.

15.

Julišův centr domácí v pohodě ubránili. Navíc po ponechané výhodě mohou spěchat vpřed.

16.

Dominik Plechatý trefil kopačkou hlavu Pavla Buchy a odměnou mu je žlutá karta.

18.

V závěru 18. minuty se do šestnáctky pokusil projit Ba Loua. Nakonec nevybojoval ani rohový kop.

19.

Vůbec se Sparta nedostává k možnosti ohrozit domácího brankáře Hrušku. Defenzíva Plzně pracuje velmi dobře.

20.

Nepřesná přihrávka Milana Havla se stala Nitovou kořistí. Hosté však míč velmi záhy ztratili.

21.

Nepřesný střelecký pokus obstaral Aleš Čermák, který měl trochu prostoru za šestnáctkou a zakončoval levačkou. Vypálil však nad.

22.

Ani Juliš na druhé straně nemířil přesně střelou zpoza pokutového území. Plzeňská defenzíva nadále nemusela řešit nic vážného.

24.

Zajímavá kombinace Plzně. Přes Ondráška a Kopice šel míč až na Čermáka, ale jeho prudká přihrávka na střed šestnáctky nenašla adresáta.

26.

Aleš Čermák zezadu sestřelil Pavelku, tudíž vidí žlutou kartu.

27.

Po již desátém faulu domácího mužstva přišla opět brzká ztráta Sparty. Až na hrot se proto bleskově vysunul Brabec, kterému však posléze chyběla rychlost.

28.

Velmi dobrý centr poslal do pokutového území Božek Dočkal. Před Hruškou se k hlavičce tlačil Pavelka, nicméně tomu pár centimetrů chybělo.

29.

Sparta se nyní konečně dostala do tempa. Obléhání pokutového území však zatím nepřináší ohrožení Hrušky.

30.

Zdá se, že předchozí dobrá pasáž Sparty je minulostí. Plechatý nyní musel zastavit rozběhnutého Ba Louu.

31.

Výborně teď Limberský šajtlí oslovil spoluhráče, který postoupil do pokutového území a zleva hledal Ondráška. Těsně před ním zahrál jeden z hostů na roh.

32.

Centr od rohového praporku prolétl až ke Kalvachovi. Ten již míč nevrátil zpět do pokutového území.

33.

Ve středu hřiště si na Čermáka vyšlápl bránící hráč Sparty. Plzeň rychle rozehrála a div, že Ondráškova možnost neskončila střelou.

34.

Jenže teď už je to 2:0! Viktoria se udržela na útočné polovině, načež Limberský vyprodukoval fantastický centr na ZDEŇKA ONDRÁŠKA. Urostlý forvard domácích neváhal a z voleje se opřel do razantní střely, kterou poslal pod břevno Nitovy brány.

36.

Máme tady třetí karetní trest. Ladislav Krejčí mladší šel do skluzu proti Čermákovi a už i on má u jména žlutou kartu.

37.

Dobrý centr do pokutového území od Dočkala. Jenže po dvou odrazech se míče zmocnil Kalvach. Hostům ale ke gólové šanci moc nechybělo.

39.

Vindheim sice zahrál přes míč, ale trefil i nohy Kalvacha. Plzeň bude nadále kombinovat u středové čáry.

40.

Nita si v pohodě poradil s centrem z levé strany. Nikoho ze svých spoluhráčů nenašel Ba Loua.

41.

Další nepřesnost. Tentokrát to byl Sáček, kterému míč uskočil od nohy a následoval skluz proti nohám Jana Kopice.

42.

Ladislav Krejčí starší zřejmě zahrál rukou. Sudí si všech této situace nevšimli a tak bude mít Plzeň jen roh.

43.

Dobře se rozvíjel protiútok hostujícího mužstva. Vindheim chtěl hru bleskově přesunout na rozběhnutého spoluhráče, ale defenzíva Plzně se dokázala vrátit.

45.

Ondrášek tentokrát nebyl v pokutovém území, ale zleva dobře centroval. Do přihrávky se vložil Krejčí ml. a div, že míč neusměrnil do brány. Roh pro Plzeň!

45+1.

Sparta je na ručník. Po centru od rohového praporku se míč zjevil na malém vápně, kde se odrazil od Juliše přímo před volného LUKÁŠE HEJDU. Všichni hráči Sparty po sobě koukali, čehož Hejda využil k prostřelení gólmana Nity.

45+2.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Dnešní utkání dospělo do své poloviny a domácí jsou zatím výrazně spokojenější. Viktoria Plzeň měla skvělý vstup do zápasu, když se už v 7. minutě po chybě hostů prosadil Pavel Bucha. Několik dalších zakončení nepřineslo branku, Sparta se nedokázala výrazněji prosadit a ve 34. minutě tak zvýšil vedení domácích Zdeněk Ondrášek. Už už to vypadalo, na konečné skóre první půle, ale v závěru poločasu se ještě prosadil také Lukáš Hejda, jenž využil skrumáže po rohovém kopu.

46.

Ba Loua to zkusil proti Hanckovi. Slovenský zadák jej nepustil podél postranní čáry.

47.

Sparta se snaží být aktivní a rychle přistupuje k fotbalistům Viktorie. Nyní však přišel faul na Brabce.

48.

Konečně mohla Sparta zahrozit. Rychlou přihrávku do strany obdržel Polidar, který chtěl záhy oslovit rozběhnutého spoluhráče. Jenže míč putoval jen k Hruškovi.

49.

Hancko zezadu dorazil Ondráška. Ten musí být krátce ošetřen.

50.

Ondrášek už je zpět na hřišti a absolvoval dva důrazné souboje. Počínal si ale nedovoleným způsobem.

51.

Dobře to udělal Juliš, když přihrávkou roztáhl hru na levou stranu. Krejčí starší ovšem nezvládl první dotek s míčem.

52.

Chvíli se teď míč pohyboval ve vzduchu z hlavy na hlavu. Nakonec zamířil jen k Hruškovi.

53.

Matěj Poldar se natahoval po míči, ale nohou jen zatarasil cestu Kalvachovi. Pískáno proti Spartě.

54.

Centr Čermáka si sice hosté pohlídali, ale Ondrášek pak zabojoval a znovu získal míč ve prospěch domácího celku.

54.

Jeden na jednoho si na pravé straně troufl Vindheim. Letenští fotbalisté vybojovali aspoň volný kop.

55.

Dočkal poslal centr na zadní tyč, kde se k míči tlačil Pavelka. Hostující hráč skončil na trávníku a vše se bude řešit u VARu.

56.

V pokutovém území proběhly dva souboje, ani jeden nebyl nedovolený.

56.

Ba Loua se rozběhl středem k pokutovému území a Sáček jej zastavil jen za cenu žluté karty. Zajímavá příležitost pro domácí mužstvo.

57.

Rozehrávku volného kopu obstaral Kalvach, který pálil přízemní střelu na stranu Florina Nity. Těsně ale minul.

58.

Nadějný protiútok Sparty vyústil v centr Krejčího staršího. Jenže defenzíva Plzně si bez problémů poradila.

59.

Zatímco se chystají hned tři změny v sestavě Sparty, Bořek Dočkal se po faulu Kalvacha zjevil na trávníku.

61.

Problémy s Ba Louou měl Dávid Hancko. Slovenský obránce si nakonec poradil, ale na zemi ve skluzu zahrál rukou.

62.

Krásný centr z místa předchozího přestupku vyprodukoval Čermák. Kopic na malém vápně usměrnil míč na bránu, ale trefil jen břevno.

63.

Střídání Sparty: odchází Ladislav Krejčí st., přichází Matěj Hanousek.

63.

Střídání Sparty: odchází Dávid Hancko, přichází Michal Trávník.

63.

Střídání Sparty: odchází Matěj Polidar, přichází Srdjan Plavšič.

64.

Po delší době se Sparta dostala k pokutovému území. Skákavý centr zprava si pohlídali obránci Plzně.

65.

Adriel Ba Loua těžil z rychlého protiútoku, když dostal kolmici na pravou stranu a posléze hledal volného Ondráška. Tomu k míči chyběly zhruba dva kroky.

66.

Hanousek byl poprvé v dnešním utkání faulován. Provinil se Milan Havel.

68.

Před Hrušku teď letěl solidní centr z pravé strany. Jenže právě gólman Plzně si vše bezpečně pohlídal.

69.

Další volný kop pro Plzeň. Po faulu na Buchu se bude zahrát podobná standardka jako ta, při které trefil Kopic břevno.

70.

Opět do vápna centroval Aleš Čermák. Tentokrát si míč ze vzduchu stáhl Florin Nita.

70.

Střídání Sparty: odchází Michal Sáček, přichází Adam Karabec.

71.

Až nyní, v 71. minutě, vybojovala Sparta svůj první rohový kop. Zahrozit z něj nedokázala.

72.

Velmi dobře to napravo udělala dvojice hráčů Sparty. Po následném rohovém kopu zakončoval Trávník, avšak míč vylétl vysoko nad.

73.

Kopic dostal přihrávku do šestnáctky, načež ještě přihrál pod sebe na Pavla Buchu. Jeho střela šla jen do blokujícího Krejčího.

74.

Střídání Plzně: odchází Aleš Čermák, přichází Marko Alvir.

75.

Střídání Plzně: odchází Adriel Ba Loua, přichází Joel Kayamba.

75.

Jedovatá střela Kopice zaplavala před Nitou, který měl s míčem velké problémy. Alvir pak dorážel a těsně před brankovou čárou zahrál Krejčí.

77.

Sparta ztratila míč ve středu hřiště, z čehož vyplynul rychlý výpad domácích. Kayamba ale fauloval.

78.

Střídání Plzně: odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jean-David Beauguel.

80.

Kayamba odcentroval přes Trávníka, ale našel jen připraveného obránce Sparty. Hosté spěchají vpřed.

81.

Konečně to vypadalo, že bude moct Juliš zakončit. Jenže nakonec prováhal ideální moment a pak už Sparta nic nevymyslela.

81.

Žlutou kartou je ověnčen už i Andreas Vindheim, který poslal na trávník Kopice.

82.

Beauguel ztratil míč, načež zatáhl Sáčka za dres. V tomto případě je to bez žluté karty.

83.

Jakub Brabec si udělal útočný výlet. Po nepovedené přihrávce se sice nestíhal vrátit zpátky, ale výpad Sparty zkontroloval Limberský.

85.

V závěru 85. minuty byl Kayamba usvědčen z jasného ofsajdu. Obrana Sparty si byla jistá ofsajdovým postavením a vůbec se nepokoušela o bránění domácího hráče.

86.

Kopic dostal přihrávku do pokutového území, kde byl možná podražen Hanouskem. Uvidíme, co na to VAR.

88.

A je to penalta! Ke kontaktu mezi Hanouskem ve skluzu a unikajícím Kopicem skutečně došlo. Plzeň může navýšit své vedení.

89.

Snad první pozitivní věc na výkonu Sparty. Nita se dlouho ani nehnul a poté dokázal vystihnout směr Buchovy penalty. Skvělý zákrok.

90.

Střídání Plzně: odchází Jan Kopic, přichází Miroslav Káčer.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1.

Miroslav Káčer se rychle uvedl na trávníku. Podražením Pavelky si vykoledoval žlutou kartu.

90+2.

Přeci jenom mohla Sparta snížit. Karabec natáhl ke střele zpoza vápna, která se snášela pod břevno brány. Hruška míč vytáhl na roh.

90+2.

Další velká šance. Srdjan Plavšič se uvolnil a levačkou trefil krásně tyč.

90+3.

A teď už je o gól. Alvir míč nedokázal odpravit do bezpečí, čehož využil LADISLAV KREJČÍ ML., jenž okamžitě natáhl ke střele a poslal kulatý předmět mimo dosah Hrušky. Ten tak opět neudrží čisté konto.

90+4.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství slaví domácí Plzeň. Viktoria byla od začátku zápasu jasně lepší, když se už v 7. minutě zásluhou Pavla Buchy dostala do vedení. Následně přidal gól volejem Zdeněk Ondrášek a v samotném závěru poločasu se prosadil i Lukáš Hejda. Po první půli tak bylo prakticky rozhodnuto. Plzeň ještě mohla navýšit vedení, nicméně Nita v druhé půli chytil penaltu a v závěru přišel jeho protějšek o čisté konto. Nepřesnost v defenzívě Viktorie totiž využil Ladislav Krejčí ml., který korigoval finální skóre.