Plzeň v deseti vydolovala remízu, Dukla porazila dvojnásobně oslabené Teplice

23. 11. 2018 20:09
Fotbalisté Liberce v předehrávce 16. ligového kola remizovali s Plzní 1:1. Hosté hráli od 64. minuty bez vyloučeného Lukáše Hejdy a přesilovku za šest minut zužitkoval premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Jakub Pešek.
Aleš Čermák (Plzeň) a Ondřej Karafiát (Slovan Liberec)
Aleš Čermák (Plzeň) a Ondřej Karafiát (Slovan Liberec) | Foto: ČTK

Obhájce titulu však i v deseti vyrovnal zásluhou gólu střídajícího Jana Kovaříka z 84. minuty.

Plzeň s Libercem neprohrála v lize podvanácté za sebou a v tabulce ztrácí bod na vedoucí Slavii, která má však sobotní zápas v Karviné k dobru. Slovan v nejvyšší soutěži počtvrté po sobě bodoval a je sedmý.

V Liberci na sebe narazily týmy s podobným herním stylem a od úvodu se hrál velmi vyrovnaný zápas. Jako první zahrozili domácí, Breite však střelou z dálky v 18. minutě minul.

Ve 23. minutě se na druhé straně stejně vedlo po Ekpaiově přihrávce ze strany do vápna Chorému. O minutu později se po kolmici středem hostující obrany hnal na branku Aarons, v tísni však vystřelil hodně vedle.

S blížícím se koncem první půle Plzeň přidala a zahrozila dvěma centry. Na Čermákovu střílenou přihrávku však nikdo nedosáhl a po rohu v 41. minutě hlavičkoval Chorý v záklonu nad. Těsně před pauzou pak domácí Ševčík těsně nedosáhl na Aaronsův střílený centr.

Po přestávce začal Liberec náporem a ve 49. minutě Pešek málem nachytal hostujícího brankáře Hrušky, který střelu zlikvidoval krkolomně a se štěstím. V 54. minutě plzeňský gólman, slavící 33. narozeniny, vyrazil Oscarovu ránu z voleje a poté Aaronsova dorážka z velkého úhlu prošla souběžně s brankovou čárou.

V 63. minutě hostující Hejda srazil unikající Peška, sudí Orel mu nejprve udělil žlutou kartu, ale po zhlédnutí videozáznamu ho vyloučil. Viktoria šla do deseti potřetí v sezoně.

Zatímco v nedávném šlágru se Slavií hrál Liberec od 12. minuty v oslabení, s dalším adeptem na titul ho čekala téměř půlhodinová přesilovka, kterou rychle využil. Ševčík v 70. minutě vysunul Peška a ten střelou mezi nohy překonal Hrušku. Domácí záložník dal první ligový gól.

Liberec mohl náskok pojistit, ale Potočného střelu Hruška skvěle vyrazil. Domácí to hodně mrzelo, protože v 84. minutě hosté i v deseti srovnali.

Střídající Petržela se zbavil dvou obránců a předložil míč před prázdnou branku Kovaříkovi. Plzeňský krajní hráč se v soutěžním duelu trefil poprvé od předloňského srpna. Liberec v lize inkasoval po více než třech zápasech. Viktoria, kterou v úterý čeká utkání Ligy mistrů v Moskvě, už remízu udržela.

Dukla přetlačila Teplice

Fotbalisté Dukly v předehrávce 16. kola první ligy doma porazili 1:0 Teplice, které dohrávaly utkání bez dvou vyloučených, a minimálně do soboty opustili poslední místo tabulky. Zápas rozhodl v 17. minutě Uroš Djuranovič z přímého kopu. Hosté hráli téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Martina Jindráčka a v 69. minutě dostal červenou kartu i Michal Jeřábek. Pražané vrátili soupeři týden starou porážku 1:3 z osmifinále MOL Cupu.

Domácího Bezdičku v úvodu vychytal Diviš, jehož branku poté minul hlavičkující Ostojič. Tepličtí poprvé zahrozili v deváté minutě, kdy Trubač přízemní střelou trefil tyč. Dukla se dostala do vedení v 17. minutě. Djuranovič se postavil k přímému kopu a umístěnou ranou k tyči překonal Diviše.

Ve 39. minutě zaváhal teplický obránce Král a nepovedenou "malou domů" vyslal do úniku Djuranoviče, který však zbrkle trefil Diviše. Těsně před pauzou rozhodčí Ginzel neuznal hostům vyrovnávací gól kvůli těsnému ofsajdu.

Severočechům nevyšel ani začátek druhé půle. Jindráček při vzdušném souboji udeřil Miloševiče a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Teplický útočník tak nenavázal na pohárový hattrick proti Dukle. Šance Teplic na případné vyrovnání ještě více klesly v 69. minutě. Bývalý obránce Dukly Jeřábek surově podkopnul Tetoura a po druhém napomínání také dostal červenou kartu.

Dukla měla sice měla na trávníku o dva hráče víc, ale výraznější převahu si vytvořila až v závěru. V 84. minutě byl blízko druhé domácí brance Tetour, jehož hlavičku výborně zlikvidoval Diviš. Teplický gólman pak ještě zblízka skvěle vychytal Brandnera. Pražané hubený náskok udrželi a v lize porazili Teplice po sérii tří porážek.

16. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Branky: 70. Pešek - 84. Kovařík. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kubr - Hrubeš (video). ŽK: Karafiát, Oscar, Ševčík - Chorý, Řezník. ČK: 64. Hejda (Plzeň). Diváci: 4555.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite - Potočný (87. Oršula), Ševčík, Oscar, Pešek - Aarons (89. Pázler). Trenér: Hornyák.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Ekpai (82. Petržela), Čermák (65. Pernica), Kopic (60. Kovařík) - Chorý. Trenér: Vrba.

Dukla Praha - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 17. Djuranovič. Rozhodčí: Ginzel - Fišer, Černý. ŽK: Miloševič - Jindráček, Soungole, Kučera, Jeřábek, Hora, Hyčka. ČK: 50. Jindráček, 69. Jeřábek (oba Teplice). Diváci: 728.

Dukla: Rada - Douděra, Raspopovič, Ostojič, Souček - Miloševič - Podaný, Tetour, Bilovský (80. Breda), Bezdička (71. Schranz) - Djuranovič (86. Brandner). Trenér: Skuhravý.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Soungole (46. Žitný), Kučera - Hora, Trubač (55. Hyčka), Luts (46. Vaněček) - Jindráček. Trenér: Hejkal.