Plzeň v přípravě popáté vyhrála, Budějovicím dala pět gólů. Už to snese měřítko, říká Vrba

Vrba se zatím může smát, Plzeň má v přípravě skóre 28:5. Takhle smetla Budějovice
Ve středu porazil České Budějovice na hřišti v Luční 5:1.
A navázal tak na výhry nad Sokolovem (3:2), Ústím nad Labem (8:1), Petřínem (2:0) a Rokycany (10:1).
V utkání byl hodně vidět navrátilec z Turecka Daniel Kolář, jenž dal dva góly.
"To není o mně. To je přípravný zápas a hlavní je, abychom si všichni zahráli a splnilo to tréninkový účel. Góly však potěší vždycky," uvedl po zápase sám Kolář.
Aktualizováno 5. 7. 2017 21:30
Dvěma góly se prosadil Daniel Kolář, trefili se i Michael Krmenčík, Marek Bakoš a Jan Suchan.

Plzeň - Fotbalisté Plzně vyhráli i páté přípravné utkání na novou sezonu. Ve svém tréninkovém centru v Luční porazili druholigové České Budějovice 5:1. Dvěma góly se prosadil Daniel Kolář, trefili se i Michael Krmenčík, Marek Bakoš a Jan Suchan.

V první půli byla na plzeňských hráčích znát únava z náročných tréninků, soupeř se tak dostával do nebezpečných brejků, ale brankář Petr Bolek byl vždy připravený. Na druhé straně si ve 22. minutě naskočil na rohový kop Krmenčík a otevřel skóre.

Do druhé půle trenér Pavel Vrba vyměnil téměř celou sestavu a ta byla aktivnější. Vidět byli zejména Milan Petržela s Kolářem. Ten svoji první velkou šanci nevyužil, ale v 53. minutě se po Petrželově přihrávce ocitl sám před brankářem, kličkou ho obešel a zvýšil. O 11 minut později pak hlavou zužitkoval hezký centr Ivanschitze z hloubi hřiště.

"To není o mně. To je přípravný zápas a hlavní je, abychom si všichni zahráli a splnilo to tréninkový účel. Góly však potěší vždycky," uvedl Kolář. "Je to náročné období. Trenér Vrba je pořád stejně náročný, jako býval. Vzhledem k tomu, že jsem s ním strávil hodně let, tak je ale pro mě jednoduché se adaptovat na jeho hru," dodal.

Další gól přidal po Petrželově akci Bakoš a prosadil se i Suchan, který z voleje zakončil přetažený centr. České Budějovice se dočkaly alespoň čestného úspěchu, poté co Benát vystihl nepřesnou rozehrávku a z brejku zamířil přesně pod břevno.

"Už to sneslo měřítko, ale ještě nám chybí rychlejší přechod do útoku a přesnost ve finální fázi. I dnes jsme ztráceli zbytečně moc míčů při kombinaci před vápnem. Kdybychom byli přesnější, měli bychom více šancí, ale to je v tomto období normální," řekl trenér Vrba.

"Hráči absolvují neustále dvoufázové tréninky. Až teď v Rakousku budeme ladit formu tak, abychom byli rychlejší a dynamičtější. Což se nám například dařilo v dnešním druhém poločase, díky čemuž jsme byli úspěšnější. Naše převaha byla patrná a díky tomu jsme uhráli vysoký výsledek," dodal plzeňský kouč.

Viktoriáni nyní dostanou dva dny volno a o víkendu zamíří na herní soustředění do Rakouska, kde je čekají zápasy s Fürthem, Wolverhamptonem a Watfordem.

"Příprava postupně graduje. Od začátku jsme si vybírali týmy z nižších soutěží, protože jsme každý den naběhali zhruba 17 kilometrů a chtěli jsme se vyvarovat zraněním, která vznikají, když hrajete proti těžkým soupeřům. Proto kvalitu soupeřů postupně zvyšujeme. Věřím, že jsme pro soustředění našli vhodné soupeře, kteří nás dobře prověří," řekl Vrba.

Přípravná fotbalové utkání:

Plzeň - České Budějovice 5:1 (1:0)

Branky: 53. a 65. Kolář, 23. Krmenčík, 75. Bakoš, 81. Suchan - 84. Benát.

Sestava Plzně:

I. poločas: Bolek - Limberský, Hejda, Hájek, Kovařík - Zeman, Živulič, Hořava, Kopic - Krmenčík, Řezníček.

II. poločas: Hruška - Řezník, Hejda (65. Vacovský), Hájek (75. Suchan), Janža - Hrošovský, Ivanschitz - Petržela, Kolář, Kovařík (65. Pfeifer) - Bakoš. Trenér: Vrba.

FK Jablonec - Hradec Králové 4:0 (1:0)

Branky: 86. a 90. Mehanovič, 13. Považanec, 84. Masopust.

Sestava Jablonce: Hrubý - Jankovič (65. Diviš), Pernica, Hübschman (70. Lischka), Hanousek - Považanec - Masopust, Janetzký (65. Breda), Zelený (70. Kučera) - Mehanovič - Mihálik (65. Doležal). Trenér: Klucký.

FK Teplice - Ústí nad Labem 3:2 (1:1)

Branky: 21. Krob, 66. Vaněček, 82. Žitný - 38. Kacafírek z pen., 78. vlastní Haljeta.

Sestava Teplic:

I. poločas: Chudý - Vondrášek, Ljevakovič, Šušnjar, Krob - Hyčka, Kučera, Gebert, Vošahlík - Rezek, Červenka.

II. poločas: Chudý - Dressler, Kodeš, Jeřábek, Urma - Fillo, Soungole, Žitný, Novotný - Haljeta, Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Fastav Zlín - Michalovce 5:1 (3:1)

Branky: 36. a 37. Štípek, 30. Diop, 72. Džafič, 90. Masař - 14. Žofčák z pen.

Sestava Zlína:

I. poločas: Dostál - Pazdera, Hnaníček, Gajič, Bartošák - Štípek, Holík, Jiráček, Bartolomeu - Diop, Beauguel.

II. poločas: Dostál - Matejov, Janíček, Hnaníček (70. Masař), Kopečný - Duval, Podio, Traoré, Džafič - Fantiš, Píchal. Trenér: Páník.

Zbrojovka Brno - Spartak Trnava 2:3 (1:0)

Branky: 24. Kratochvíl, 56. Pilík z pen. - 48. Čanturišvili, 78. Jirka, 81. Bogdanovski

Sestava Brna: Halouska - Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Polák - Pilík, Kratochvíl - Mikuš, Van Eijma, Fortes. Trenér: Habanec.

Bohemians 1905 - Pardubice 1:1 (1:1)

Branky: 30. Bartek - 19. Pavel Černý.

Sestava Bohemians 1905:

I. poločas: Kouba - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Vaníček, Švec, Jirásek, Bartek - Jeslínek, Kuchta.

II. poločas: Kouba - Dostál (60. Blecha), Hůlka, Šmíd, Kocič - Reiter (85. Vaníček), F. Hašek, Jindřišek, Bartek - Kabajev, Mašek. Trenér: M. Hašek st.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 6:1 (3:0)

Branky: 77. a 80. J. Šašinka, 11. Stáňa, 20. Poznar, 44. Mondek, 52. Zápotočný - 90. Ju Kang-hjon.

Sestavy:

Ostrava: Vašek - Breda (63. Celba), Zápotočný (63. Jakubov), Šindelář, Helešic - Mondek (63. Hykel), Hlinka (63. Pekár), Panič (63. Hrubý), Stáňa (63. Sus) - Baroš (63. Smékal), Poznar (63. J. Šašinka). Trenér: Kučera.

Slovácko:

I. poločas: Heča - Prajza, Rada, Hofmann, Šimko - Sadílek - Juroška, Petr, Ťok, Vasiljev - Kubala.

II. poločas: Heča - Juroška, Rada, Břečka, Šimko - Sadílek - Navrátil, Hellebrand, Havlík, Rezek - Ju Kang-hjon. Trenér: Levý.

Přípravný fotbalový turnaj v Žirovnici (hráno 2×40 minut):

Vysočina Jihlava - Prešov 0:0, na pen. 1:3

Sestava Jihlavy: Hanuš - Kryštůfek, Vedral, Opluštil, Písačka - Záviška, Nerad (60. Rosa), Vitásek (60. Šerý), Popovič - Duba, Dvořák. Trenér: Kopecký.

Dukla Praha - Prešov 1:1 (0:1), na pen. 6:5

Branky: 66. Kozel - 22. Kralovič.

Sestava Dukly: Hruška - Douděra, Kušnír, Ostojič, Preisler - Tetour, Kozel, Bilovský - Schranz, Brabenec, Koval (71. Brejcha). Trenér: Hynek.