Plzeň zahájila přípravu pětigólovou výhrou nad Domažlicemi, hrály i posily

10. 1. 2017 18:54
Branky Viktorie stříleli Hořava, Piroch, Hlavatý, Zeman a Poznar.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Fotbalisté Plzně zahájili zimní přípravu vítězně. Úřadující mistři doma deklasovali třetiligové Domažlice 5:1 hlavně díky čtyřem gólům ve druhém poločase. Premiéru v dresu Viktorie si odbyli v defenzivě Tomáš Hájek a Slovinec Erik Janža.

Favorita poslal do vedení v desáté minutě proměněnou penaltou Hořava, ale krátce před pauzou vyrovnal bývalý útočník Plzně Fořt. Do druhého poločasu naskočili i stoper Hájek s levým bekem Janžou.

Viktoria po změně stran dominovala a mezi 57. a 65. minutou dala čtyři branky, o které se postarali mladíci Piroch s Hlavatým, Zeman z druhého pokutového kopu a Poznar.

V dalším přípravném duelu Plzeň v sobotu dopoledne přivítá druholigové Ústí nad Labem.

Viktoria Plzeň - Jiskra Domažlice 5:1 (1:1)

Branky: 10. Hořava z pen., 57. Piroch, 59. Hlavatý, 62. Zeman z pen., 65. Poznar - 40. Fořt.

Sestava Plzně:

I. poločas: Sváček - Řezník, Hejda, Piroch, Limberský - Hrošovský, Hořava - Petržela, Chrien, Kovařík - Krmenčík.

II. poločas: Sváček - Matějů, Hájek, Piroch, Janža - Hlavatý, Hromada - Kopic, Suchan, Zeman - Poznar. Trenér: Pivarník.