Plzeňská krize graduje. Viktorii nestačilo ani vedení 2:0 o půli, v Jablonci prohrála

12. 12. 2020 20:46
Fotbalisté Plzně v 11. kole první ligy prohráli v Jablonci 2:3. Západočeši přitom v poločase vedli 2:0 po gólech Pavla Buchy a Jeana-Davida Beauguela a naprosto dominovali.
Smutek plzeňského fotbalisty Pavla Buchy

Po pauze však Severočeši předvedli velký obrat, když se trefili střídající Martin Doležal s Tomášem Ladrou a Jaroslav Zelený. Jablonec zvítězil v lize počtvrté za sebou a posunul se na druhé místo neúplné tabulky.

Naopak Viktoria získala z poslední čtyř kol jediný bod, klesla na šestou příčku a v ohrožení může být pozice trenéra Adriana Guľy.

Plzeňský kouč udělal oproti minulému prohranému utkání s Karvinou pět změn v sestavě. Postavil úplně jinou útočnou trojici a na hrotu poprvé od konce září nasadil v základní sestavě Beauguela, který nahradil Ondráška.

Viktoria celý první poločas předváděla mnohem lepší výkon než v předchozích zápasech a brzy otevřela skóre. Čermák poslal zpětný přízemní centr na hranici malého vápna, míč se odrazil od Beauguela k Buchovi a ten ho napálil pod břevno. Plzeň v lize skórovala po 327 minutách.

Jablonec po inkasovaném gólu na chvíli přidal. Hostující brankář Hruška raději vyrazil Schranzovu střelu mířící vedle na roh a po něm pálil mimo Zelený. Považancův tečovaný pokus pak v 21. minutě chytil Hruška.

Od té doby do přestávky naprosto dominovali hosté. Agilní Bucha ve 27. minutě nejprve špatně trefil míč a chvíli nato technickou ranou zpoza vápna napálil tyč. Ve 36. minutě už autor první branky míč do sítě s pomocí teče dostal, ale kvůli předchozímu ofsajdu gól neplatil.

V první minutě nastavení první půle Západočeši přece jen zvýšili. Na Buchův centr z rohového kopu si naskočil Beauguel a hlavou překonal Hanuše. Skóroval poprvé od konce září.

Do druhého dějství jablonecký trenér Rada hned třikrát střídal a poslal na trávník čerstvé Ladru, Jovoviče a Doležala. Severočeši výrazně přidali a brzy za to byli odměněni. Nejprve ještě Schranz z úhlu míč před Hrušku neprocpal, ale v 58. minutě si na Podaného centr naskočil Doležal a hlavou snížil. V lize se trefil téměř po roce.

Hosté znervózněli a Jablonečtí za osm minut srovnali. Po rohovém kopu se po Doležalově přiťuknutí odrazil míč na hranici vápna k Zelenému a za jeho střelou k tyči se Hruška jen ohlédl.

Západočeši si mohli vzít náskok zpět v 74. minutě. Střídající Ondrášek byl v ideální pozici, ale jeho střelu za již překonaným Hanušem odvrátil Martinec. Hosty přišla zahozená šance draho. Za čtyři minuty si totiž střídající Ladra obhodil protihráče a střelou po zemi propálil Hrušku. Na druhé straně proti Ondráškovi zasáhl Hanuš.

11. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 3:2 (0:2)

Branky: 58. Doležal, 66. Zelený, 77. Ladra - 12. Bucha, 45.+1 Beauguel. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Vodrážka - Franěk (video). ŽK: Schranz, Martinec, Kubista, Rada (trenér) - Čermák, Havel, Káčer. Bez diváků.

Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Zelený, Podaný - Považanec (90.+3 Čvančara) - Pleštil (46. Ladra), R. Hrubý (46. Doležal), Kubista, Pilař (46. Jovovič) - Schranz (87. Hübschman). Trenér: Rada.

Plzeň: Hruška - Havel, Hejda, Brabec, Limberský (84. Kovařík) - Bucha, Kalvach, Čermák (73. Ondrášek) - Kayamba (64. Alvir), Beauguel, Ba Loua (85. Káčer). Trenér: Guľa.