Plzni pomohla hrubá chyba rozhodčího Orla. Karviná měla podle komise kopat penaltu

Rozhodčí Pavel Orel v zápase Karviné proti Plzni pochybil. Rozhodčí Pavel Orel v zápase Karviné proti Plzni pochybil. autor: Milan Kammermayer
Komise rozhodčích uvedla ve svém prohlášení, že Karviná měla v nedělním zápase proti Plzni kopat penaltu. Rozhodčí Pavel Orel ji však nenařídil a dopustil se hrubé chyby.

Praha - Fotbalisté Karviné měli v nedělním utkání utkání 5. kola první ligy s Plzní kopat pokutový kop po faulu Romana Hubníka. Sudí Pavel Orel se tak podle komise rozhodčích dopustil hrubé chyby. Plzeň zápas vyhrála 1:0.

"Ve 23. minutě se rozhodčí Orel dopustil hrubé chyby, když nenařídil pokutový kop pro domácí mužstvo po zákroku hostujícího hráče," uvedla komise rozhodčích v prohlášení.

Sudí o víkendu rovněž obrali Bohemians Praha 1905 o regulérní gól při remíze 1:1 v Liberci. Asistent Petr Antoníček chybně odmával ofsajd v 89. minutě při brance Jakuba Nečase.

Chyby se dopustil také hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když v utkání Mladé Boleslavi s Opavou odpískal penaltu pro domácí po pádu Tiémoka Konatého ve vápně. Podle komise šlo o simulaci a potrestán měl být Konaté žlutou kartou.

Baník rozdává radost. Slavii to nejde, ani kdyby snědla tramvaj. Tak sítě reflektují ligové kolo Baník rozdává radost. Slavii to nejde, ani kdyby snědla tramvaj. Tak sítě reflektují ligové kolo Prohlédněte zde