Plzni pomohla hrubá chyba rozhodčího Orla. Karviná měla podle komise kopat penaltu

21. 8. 2018 22:29
Komise rozhodčích uvedla ve svém prohlášení, že Karviná měla v nedělním zápase proti Plzni kopat penaltu. Rozhodčí Pavel Orel ji však nenařídil a dopustil se hrubé chyby.
Rozhodčí Pavel Orel v zápase Karviné proti Plzni pochybil.
Rozhodčí Pavel Orel v zápase Karviné proti Plzni pochybil. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Karviné měli v nedělním utkání utkání 5. kola první ligy s Plzní kopat pokutový kop po faulu Romana Hubníka. Sudí Pavel Orel se tak podle komise rozhodčích dopustil hrubé chyby. Plzeň zápas vyhrála 1:0.

"Ve 23. minutě se rozhodčí Orel dopustil hrubé chyby, když nenařídil pokutový kop pro domácí mužstvo po zákroku hostujícího hráče," uvedla komise rozhodčích v prohlášení.

Sudí o víkendu rovněž obrali Bohemians Praha 1905 o regulérní gól při remíze 1:1 v Liberci. Asistent Petr Antoníček chybně odmával ofsajd v 89. minutě při brance Jakuba Nečase.

Chyby se dopustil také hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když v utkání Mladé Boleslavi s Opavou odpískal penaltu pro domácí po pádu Tiémoka Konatého ve vápně. Podle komise šlo o simulaci a potrestán měl být Konaté žlutou kartou.