reklama

Po pátečním zápase zůstávají v cele tři brněnští fanoušci, kteří napadli příznivce Baníku

O poločasové přestávce se mezi oběma tábory fanoušků strhla potyčka, kterou údajně vyprovokovali příznivci Brna. O poločasové přestávce se mezi oběma tábory fanoušků strhla potyčka, kterou údajně vyprovokovali příznivci Brna. autor: Adam Sušovský
Policisté propustili většinu zadržených fanoušků ze zápasu prvního kola HET ligy mezi Brnem a Ostravou. Dva Češi a jeden Slovák zůstávají v cele. Podle policie jde o brněnské příznivce, kteří o přestávce napadli přes plot fanoušky Baníku.

Brno - Většinu fotbalových fanoušků zadržených v souvislosti s pátečním úvodním utkáním prvoligové sezony domácího Brna s Ostravou už policisté propustili. Dva Češi a jeden Slovák zůstávají v cele. Čeká se na právní kvalifikaci jejich jednání, řekla ČTK policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Výjezd baníkovců obrazem: V Brně došlo k potyčce na stadionu. Napadli naše fanoušky, viděl Baroš Výjezd baníkovců obrazem: V Brně došlo k potyčce na stadionu. Napadli naše fanoušky, viděl Baroš Prohlédněte zde

Jde o fanoušky Zbrojovky, kteří se o přestávce úvodního utkání fotbalové ligy napadli přes plot s hostujícími příznivci Baníku. Policisté na žádost pořadatelů o poločase na stadionu zasáhli a rovnou odvedli tři mladé muže.

Dalších 11 lidí pak zajistili po utkání. Propustili je po ztotožnění. Šest z nich dostalo pokutu za neprokázání totožnosti. Původně policie informovala o celkem 15 zajištěných fanoušcích, poté jejich počet korigovala na 14.

Utkání, které Baník vyhrál 3:1, provázela značná bezpečnostní opatření. Po sezoně strávené v druhé lize vyrazilo na první výjezd v nejvyšší soutěži téměř tisíc fandů slezského klubu. Největší část jich přijela a znovu odjela zvláštním vlakem pod policejním dohledem.

reklama