reklama

Kuchtova ruka nevadila. Správně odpískaná penalta Slavie, má jasno komise

Jan Kuchta Jan Kuchta autor: Reuters
Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí v sobotním utkání 15. kola první ligy mezi Slavií a Olomoucí nechybovali. Správně nařídili i první ze dvou penalt pro Pražany, byť si předtím domácí Jan Kuchta pomohl při zpracování rukou.

Komise poprvé hodnotila výkony rozhodčích v ligových zápasech pod vedením nového předsedy Portugalce Vítora Manuela Mela Pereiry. V komuniké uvedla, že rozhodčí Ondřej Berka při první penaltě v Edenu postupoval v souladu s pravidly.

Slávista Kuchta si sice v 17. minutě ve vápně těsně předtím, než byl faulován Lukášem Greššákem, pomohl podle komise při zpracování rukou, ale protože domácí neměli ihned možnost vstřelit gól nebo si vytvořit brankovou možnost, hra správně pokračovala. Sám Kuchta po zápase ruku nepřiznal.

Podle komise odpískal Berka správně i druhou penaltu pro Slavii ve 38. minutě, kdy David Houska podrazil ve vápně Jakuba Hromadu. Pražané díky pokutový kopům, byť po druhém z nich skóroval Kuchta až z dorážky, otočili stav a nakonec zvítězili 3:1.

Komise rozhodčím v úvodním jarním kole první ligy nevytkla žádnou zásadní chybu. Akceptovala druhou žlutou kartu a následné vyloučení mladoboleslavského Samuela Dancáka v duelu s Brnem i uznaný druhý gól Jablonce v Teplicích. Brance předcházela hraniční situace a ani videorozhodčí z dostupných záběrů nemohl jednoznačně posoudit, zda se jednalo o ofsajd, či ne.

reklama