Porážka na závěr přípravy. Sparta se všemi posilami nestačila na Spartak Moskva

7. 2. 2018 20:34
Pražané ve španělské Marbelle prohráli s ruským šampionem těsně 1:2. Jedinou branku Sparty zaznamenal Václav Kadlec, který nastoupil na místě hrotového útočníka.
Sparta padla, branka Václava Kadlece nestačila.
Sparta padla, branka Václava Kadlece nestačila. | Foto: Milan Kammermayer

Marbella - Fotbalisté Sparty v generálce na jarní část sezony podlehli Spartaku Moskva 1:2. O jediný gól pražského celku se v duelu na soustředění ve Španělsku postaral Václav Kadlec. Premiéru v brance Sparty prožil brankář Florin Nita.

Rumunský gólman, který na konci ledna nahradil Martina Dúbravku po jeho odchodu do Newcastlu, byl poprvé překonán ve 14. minutě, kdy dostal zpětnou přihrávku do vápna nizozemský reprezentant Promes a rychlou střelou k tyči nedal Nitovi šanci.

Sparta, které kvůli zdravotním potížím chyběli Šural a nejlepší střelec přípravy Ben Chaim, ale měla připravenou rychlou odpověď. Po dobrém presinku vybojoval Zahustel míč u pokutového území a v malém vápně našel volného Kadlece. Krátce nato mohl skóre otočit Kanga, jeho tvrdou střelu z téměř 40 metrů ale skvěle vytáhl brankář Spartaku Rebrov. V permanenci byl i Nita, když se před ním několikrát objevili nepokrytí hráči.

Rozhodující moment přišel v 78. minutě. Brazilský záložník Fernando parádní kolmou přihrávkou od vlastního vápna založil rychlou akci, při níž si paraguayský útočník Melgarejo narazil míč a přehodil vybíhajícího Nitu. Sparta už tentokrát odpověď neměla a odjede ze Španělska s bilancí dvou výher a jedné porážky.