reklama

Poslední pokus. Karviná před závěrečným kolem odvolala trenéra, Muchu střídá Vlk

Josef Mucha do posledního boje Karvinou nepovede, vedení klubu ho odvolalo Josef Mucha do posledního boje Karvinou nepovede, vedení klubu ho odvolalo autor: Milan Kammermayer
Dosavadní sportovní ředitel klubu se bude snažit odvrátit sestup z nejvyšší fotbalové soutěže.

Karviná - Vedení Karviné odvolalo dva dny před závěrečným utkáním fotbalové ligy hlavního trenéra Josefa Muchu. Předposlední tým tabulky nejvyšší soutěže povede v sobotním rozhodujícím duelu o udržení v Jihlavě sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk, který byl už v posledních dvou kolech s Ostravou a Jabloncem na střídačce po boku odvolaného Muchy.

Klub sáhl ke změně na trenérském postu už podruhé v sezoně. Na konci podzimu skončil ve funkci Jozef Weber, tým provizorně vedl právě Vlk a od zimní přípravy byl do funkce hlavního kouče povýšen asistent Mucha. Tomu ale nyní zlomila vaz série jedenácti zápasů bez výhry, která tým uvrhla na sestupové patnácté místo.

"Vedení klubu sáhlo k tomuto kroku a věří, že nový impulz pomůže ke kýžené výhře na Vysočině. Jedině tři body zajistí prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu," uvedl předseda představenstva MFK Karviná Jan Wolf na oficiálním webu klubu. Spolu s Muchou u mužstva skončil i asistent Ivan Kopecký, který ve dvojici s Muchou fungoval od ledna.

Karvinští v posledním kole musejí pro záchranu mezi elitou v Jihlavě zvítězit. Jinak se po dvou sezonách vrátí do druhé ligy.

Dost bylo krachů a problémů. Startuje nový projekt, který bude pomáhat sportovcům po konci kariéry Dost bylo krachů a problémů. Startuje nový projekt, který bude pomáhat sportovcům po konci kariéry Čtěte zde
reklama