reklama

Potvrzeno: Slovenská hvězda letošního Eura Chrien přestoupil do Benfiky Lisabon

Martin Chrien během přípravy v Plzni. Martin Chrien během přípravy v Plzni. autor: Tomáš Liška
Portugalská Benfica Lisabon dotáhla přestup slovenského záložníka Martina Chriena z Plzně.

Praha/Lisabon -  Slovenský záložník Martin Chrien přestoupil z Plzně do Benfiky Lisabon. Fotbalový reprezentant do 21 let s portugalským klubem podepsal pětiletou smlouvu.

Vynikající Slováci snížili české naděje. Neuvěřitelný, úžasný výkon, chválil trenér Hapal Vynikající Slováci snížili české naděje. Neuvěřitelný, úžasný výkon, chválil trenér Hapal Čtěte zde

Chrien přišel do Plzně v roce 2014 z Banská Bystrice, ale ve Viktorii se neprosadil a postupně hostoval v Českých Budějovicích, Brně a Ružomberoku. V české nejvyšší soutěži celkem zasáhl do 35 zápasů, vstřelil tři góly a přidal jednu asistenci.

Jednadvacetiletý záložník na sebe výrazně upozornil na letošním mistrovství Evropy do 21 let v Polsku, kde patřil k oporám slovenského týmu, ve všech třech utkáních nastoupil v základní sestavě a zaznamenal dvě branky.

"Martin odehrál skvělý šampionát a dostal velmi zajímavou nabídku, která se prakticky nedala odmítnout. Za celou Viktorku bych mu popřál, ať se mu v Portugalsku daří," řekl pro web plzeňského klubu generální manažer Adolf Šádek.

Přestupová částka oficiálně nebyla zveřejněna, podle serveru iSport.cz zaplatila Benfika za Chriena v přepočtu asi 25 milionů korun.

reklama