reklama

Šťastný konec pro Bohemku ohledně tahanic o Ďolíček. Praha souhlasila s vrácením pozemku

Na stadionu v Ďolíčku bylo při zápase přes devět tisíc diváků. Hlavní tribuna byla zaplněna do posledního místa. Na stadionu v Ďolíčku bylo při zápase přes devět tisíc diváků. Hlavní tribuna byla zaplněna do posledního místa. autor: Ondřej Besperát
Zastupitelé Prahy souhlasili s vrácením pozemku u fotbalového stadionu Ďolíček. Právě vrácení pozemku hlavnímu městu bylo podmínkou magistrátů vůči správě městské části Prahy 10, aby stadion, na kterém hraje Bohemians 1905, od majitele koupil.

Praha - Pražští zastupitelé dnes souhlasili s vrácením pozemku u fotbalového stadionu Ďolíček, který měla svěřený do správy městská část Praha 10. Vrácení pozemku hlavnímu městu bylo podmínkou magistrátu vůči radnici, aby stadion, na kterém hraje prvoligový klub Bohemians Praha 1905, od majitele koupil.

Praha 10 schválila vrácení pozemku u stadionu Ďolíček magistrátu Praha 10 schválila vrácení pozemku u stadionu Ďolíček magistrátu Čtěte zde

Stadion vlastní soukromá společnost Bohemians Real, jeho odhadovaná cena je 140 milionů korun. Pražští zastupitelé budou muset řešit ještě znění smlouvy o smlouvě budoucí na nájem stadionu fotbalovému klubu. Tu schválí zastupitelé na lednovém jednání.

Sousední pozemek s parkovištěm dosud spravovala městská část. Začátkem prosince zastupitelé Prahy 10 schválili vrácení pozemku a na podzim memorandum, v němž žádají zachování parkovacích míst, koridoru kolem Botiče nebo vybudování náměstíčka v případě zástavby pozemku.

O převodu se jedná už od roku 2011 a ligovým fotbalistům způsobuje nejistota ohledně stadionu značné potíže. Majitel stadionu má s Bohemians Praha 1905 uzavřenou nájemní smlouvu do konce soutěžního ročníku 2016/17.

Stadion chtěla nejdříve koupit městská část, minulé vedení Prahy s tím ale nesouhlasilo. Městská část se s majitelem proto chtěla na ukončení kupní smlouvy dohodnout, nakonec ji jednostranně vypověděla.

reklama