reklama

Překvapení v Plzni. Po hořkém konci v Evropě nečekaně posiluje, získala Sýkoru

Jan Sýkora působil naposledy v české lize v dresu Slavie, teď bude bojovat za plzeňské barvy Jan Sýkora působil naposledy v české lize v dresu Slavie, teď bude bojovat za plzeňské barvy autor: Milan Kammermayer
Záložník Jan Sýkora se stal novou posilou fotbalistů Plzně. Bývalý český reprezentant přichází z Lechu Poznaň na hostování do konce sezony.

Opačným směrem míří Adriel Ba Loua, jehož přestup za 1,2 milionu eur (30,5 milionu korun) oznámila Viktoria už dříve.

Západočeský klub, který ve čtvrtek nečekaně nepostoupil přes CSKA Sofia do skupiny Evropské konferenční ligy a nedosáhl tím na prémii od UEFA ve výši 75 milionů korun, o Sýkorově příchodu informoval na svém webu.

Plzeň se bolestně loučí s Evropou. Přišla o náskok, pak v přesile padla v prodloužení Plzeň se bolestně loučí s Evropou. Přišla o náskok, pak v přesile padla v prodloužení Čtěte zde

"Zklamání z vyřazení je pro všechny z nás obrovské, nicméně je potřeba rychle mobilizovat síly a soustředit se na domácí soutěž. Jsem rád, že se nám podařilo najít náhradu za Adriela Ba Louu, kterým je právě Honza Sýkora," uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Plzeňský odchovanec Sýkora působil v minulosti také ve Spartě, Brně, Jablonci, Liberci a Slavii. Do Edenu přestoupil v roce 2017 jako velká posila za více než 25 milionů korun, ale v pražském klubu se neprosadil.

Loni odešel do Poznaně, kde podepsal smlouvu na čtyři roky. Také Lech za něj dal přes milion eur a udělal z něj nejdražší posilu v historii klubu.

"Jde o rychlonohého hráče, který je zároveň velmi univerzální a měl by nám pomoci. Působil v našem klubu v mládeži a nyní se k nám vrací," doplnil Šádek.

V české lize Sýkora nasbíral zatím 137 startů, v nichž vstřelil 19 gólů a přidal 17 asistencí. Na svém kontě má také 10 startů v reprezentačním A-týmu. V dresu Plzně by se měl zapojit už do nedělního ligového zápasu s Hradcem Králové.

reklama